Téma: Short itthon
Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2009-07-13, 20:35   #13 (permalink)
Madi
Tag

Madi logója

Összes hozzászólás: 93
Hírnév szint: 9
Madi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Azt értem, hogy mit jelent shortolni technikailag: Eladok olyan részvényeket TDT keretében, amelyek nincsenek is meg, de ezzel egyben kötelezettséget is vállalok arra, hogy vissza is vásárolom.
Shortolás közben pedig az árfolyam esés fogja nekem hozni a hasznot??
pl. eladtam a nemlétező 1000 db MATÁV részvényemet 500-ért, ezzel lett 500.000 Ft-om, majd az árfolyama esik és mondjuk 450-es áron visszavásárolom az 1000 részvényt 450.000 Ft-ért? így gyakorlatilag 50.000 Ft-ot nyertem a nemlétező részvényeim eladásával majd létezők vásárlásával?
Csak egy pár bugyuta kérdés:
-nem "átverése" ez a többi tőzsdézőnek, hogy nem létező (legalább is nálam nem lévő) részvényeket adok el? (vagy ez egyfajta kölcsön mondjuk a brókercégtől??)
-megtehetem, hogy azt a 1000 db visszavásárolt részvényt rögtön el is adom (feltéve, hogy nem esik tovább) mondjuk normál ajánlattal ugyan azon az áron (450-ért), hogy realizáljam a nyereséget és ne álljon a pénzem benne?
- lehet ezt még tovább fokozni, pl. részvényből-részvénybe fektetek TDT-ben úgy, hogy folyamatosan shortra játszok?
- mi történik a pénzemmel, ha épp' ellenkezőleg alakul az árfolyam és emelkedésbe kezd? a nap végén "kényerértékesítik" a részvényeimet?

Bocsánat a zöldfülű kérdésekért! Tudom, hogy ez a haladó szekció, de a kezdőben nem találtam ilyet.

Mindenkinek nyereségben gazdag napot kívánok!

Utoljára módosítva: Madi által : 2009-07-13 20:39
Madi nem elérhető   Válaszol idézettel