Téma: Short itthon
Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2009-07-14, 10:06   #14 (permalink)
stock
Szenior tag

Összes hozzászólás: 123
Hírnév szint: 9
stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Az elejét jól látod. Ez valójában egy kölcsön. Nem is minden brókercég engedi minden részvény sortját. (nem tud, vagy nem akar kölcsönadni)
500-on eladott, majd 450-en eladott részvény példád tehát korrekt.

Idézet:
-megtehetem, hogy azt a 1000 db visszavásárolt részvényt rögtön el is adom (feltéve, hogy nem esik tovább) mondjuk normál ajánlattal ugyan azon az áron (450-ért), hogy realizáljam a nyereséget és ne álljon a pénzem benne?
No ezt nem értem. Ha shortoltál és visszavetted a részvényt, akkor neked épp nincs semmid. Ezen mit akarsz eladni? Újabb shortot nyitsz?

Idézet:
- lehet ezt még tovább fokozni, pl. részvényből-részvénybe fektetek TDT-ben úgy, hogy folyamatosan shortra játszok?
Lehet, de ennek nem látom sok értelmét. Többnyire együtt mozog a piac. Ma pl. majd minden részvény emelkedik.

Idézet:
- mi történik a pénzemmel, ha épp' ellenkezőleg alakul az árfolyam és emelkedésbe kezd? a nap végén "kényerértékesítik" a részvényeimet?
Equitas-nál ha jól tudom nincs napon túli short, így ott mindenképp zárják a shortot, azaz visszaveszik a részvényeid.
Ha shortolsz és emelkedés van, akkor bukó van. A veszteséget a TDT fedezetetből vonják le.

Lehet ezt még kombinálni. Pl. tőkeáttéttel shortolni, de ezeken még ne gondolkodj, mert igen kockázatos. Akár 1 nap alatt nullázhatod vele magad.
stock nem elérhető   Válaszol idézettel