Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2011-03-11, 21:09   #31 (permalink)
torkosborz
Tag

Összes hozzászólás: 76
Hírnév szint: 8
torkosborz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Én nem igen foglalkozok részvényekkel. Egy ismerősöm vett 46000 környékén nem kevés pénzért Richtert.
Nem tudom mennyire vágjátok a fundamentális elemzést, de ezzel kapcsolatban volna kérdésem. Én nem értek az ilyesfajta elemzéshez sem, de a mostani 25-30%-os esés a bejelentések negatív várakozásai ellenére is számomra furcsa.
Tényleg sötét vagyok az ilyesmihez, de vmiért a Ricsi oldalán megnéztem a legutóbbi (2010.03.31) jelentését, mely a 2008-2009 évről szólt, hát ha felfogok belőle vmit.
Szóval ami furcsa, h mindkét évben a magyar piac a Richter összbevételeinek kb. csupán 12-15%-át adta (már ha jól értelmezem azt, amit oda írtak). Szóval értem én, h ez nem sokára jelentősen csökken, de könyörgöm, ha most bejelentik, h negyed annyit sem költenek támogatásra, akkor tuti még nagyobbat taknyol a részvény míg az összbevétel (EMIATT) maximum pár %-ot esik. Mondjuk 5-6 % (ha figyelembe vesszük, h bizonyos gyógyszerekre akkor is lesz kereslet, ha négyszer annyit kell érte fizetni).
Szóval szerintetek ez miért van, csak pánik, v vmit nagyon benéztem és a hangulaton kívül más alapja is van?
torkosborz nem elérhető   Válaszol idézettel