Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2011-05-02, 09:03   #20 (permalink)
Forex Klub
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.618
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Máté eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Valaki segítene kiszámolni a tőkeáttétem nagyságát? Elfelejtettem, mekkorával nyitottam a demo számlát, 100 vagy 200, és nemsokára szeretnék élest nyitni, de nem tudom, ott majd milyen mértékűt igényeljek. Illetve tudom, olyat mint a demo, mert az bevált.
Szóval 9744-es egyenlegnél kötöttem 0,2 egységgel, és .0652-ről .0688-ra történő árfolyam változás után -89,75 a pozícióm egyenlege.

Köszönöm!
Van itt egy kis fogalomzavar úgy érzem.
A tőkeáttétel közvetlenül nem befolyásolja a nyereség/ veszteség mértékét!
X pip elmozdulás Y $ nyereség/ veszteség lesz akkor is ha 100, és akkor is 500 a tőkeáttétel mértéke.
A tőkeáttétel a tranzakció nyitásához szükséges letét igényt befolyásolja.
Ezt pedig úgy tudod megnézni, hogy nyitsz pl. egy EUR/USD pozíciót 0,1 lottal. A letétigényt a bázis bevizából számolják, ez egy 10000 EUR-ós tranzakció. 1:100 esetén ehhez kell 100 EUR, 1:500-nál pedig 20 EUR, vagy annak megfelelő más deviza letétként. Ebből már nem nehéz kiszámolni.

Egyébként pedig több brókernél is lehet utólag tőkeáttételt módosítani éles számlán.
Forex Klub nem elérhető   Válaszol idézettel