Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2011-10-14, 14:07   #132 (permalink)
willow
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Sziasztok.
Nemrég fejeződött be a Go Market által szervezett forex verseny. Az összdijazás 4000$ . Az indulók létszáma 1838 fő volt. Sokan túlértékelik a demó, a demózás jelentőségét. Nagyon szükség van a gyakorlásra, de véleményem szerint nem szabad sokáig demózni, csak ameddig tényleg szükség van rá. Teljesen más az éles kereskedés mentális hatása az emberre. Mikor kötés előtt érzi a feszültséget, mikor oda-vissza meghányja- veti a dolgokat ezerszer, mielőtt kötne, mikor eltér a kigondolt stratégiától, mert érzékenyebben érinti a veszteség, vagy túl nagy kockázatot vállal, és még lehetne sorolni. Nos ez a demónál nincs meg. Sőt versenyhelyzetben aki betartja a kockázatkezelés szabályait, az már vesztesként indul. Ezért nem tulajdonitok nagy jelentőséget a versenyeken elért helyezéseknek, függetlenül attól, hogy 1838 versenyzőből 242%-al a 17. helyen végeztem. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy én milyen nagy kereskedő lennék, egyszerűen abban a hónapban szerencsém volt. Amit ott meg mertem tenni, azt éles helyzetben nem lenne szabad. Néha megteszem, de a piac mindig megbüntet érte. Tehát az én meglátásom az, hogy demo-demo-demo, de csak addig, amig az alapok nem mennek. Utána kis számlával éles, betartva a játékszabályokat. Jó kereskedést, és szebb jövőt mindenkinek.