Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2011-10-17, 09:44   #50 (permalink)
Forex Klub
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
atomjani eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
1. Én azt hittem, hogy ez a lot arány minden kereskedésre igaz. Azaz ha berakok 100 ezer forintot, akkor 1:100 arány azt jelenti, hogy ezer forinttal kell minimum megbízást indítanom. De most meg azt látom, hogy csak akkor fontos ez az arány, hogyha a brókertől akarok nagyobb pénzt igényelni kereskedés céljából. Tehát ha csak a saját pénzemmel akarok kereskedni, akkor akár 1 dollárt is elég vásárolnom.

Mennyire kell figyelnem a spread értékere? Biztos nem fogok ész nélkül kereskedni. De ha kisebb árfolyammozgásokra játszok, akkor a spread által a bróker mekkora szeletet hasíthat a nyereségből? Elég nagyot, hogy érdemes legyen ezt is szem előtt tartani? Esetleg függ ez attól is, hogy mit adok miért? Inkább az arányokra vagyok kíváncsi, például elérheti e a nyereség felét a spread értéke.
Remélem nem tértem el túlságosan a témától.
Egyes brókereknél van ugyan lehetőség tetszőlegesen kis méretű kötésre is, de általánosságban meg van határozva a legkisebb köthető kontraktus mérete. Tehát nincs olyan, hogy 1$-t veszel, hanem olyan van, hogy xy brókernél a legkisebb kötésméret 0,01 lot (1000 egység), vagy 0,1 lot (10000 egység). 0,01 lot-nál 1:100 tőkeáttétellel neked szükséged lesz minimum 10 egységnyi fedezetre a bázis devizából (a pár első tagja).

Kereskedési stílustól függ, hogy kell/érdemes-e számolni a spreaddel. Ha te tranzakciónként csak 5 pipet fogsz, miközben 3 pip a spread, akkor a brókered többet keres rajtad, mint te saját magad.
Viszont ha az átlagos nyereség egy kötésen 100-200 pip, akkor exkluzív devizapárokon is kereskedhetsz nyugodtan, ahol jóval magasabb a spread.
Forex Klub nem elérhető   Válaszol idézettel