Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2011-10-17, 17:46   #143 (permalink)
atomjani
Szenior tag

Összes hozzászólás: 137
Hírnév szint: 7
atomjani a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Vannak nyilván akik arra kiváncsiak, hogyha valaki elkezdi a forexet, akkor milyen hibát követ el, majd milyen fejlődésen megy keresztül, mig végül sikeres és gazdag lesz. És ha ezt közzéteszi, akkor ennek segitségével, ennek a módszernek a lemásolásával bárki sikeres lehet. Ez talán igy van, talán nem. Egy biztos, kis kezdőtőkével lehet, hogy soha senki nem fogja megismerni a siker izét. Azért nem, mert a sikeres tréderek a nagy pénzek eléréséhez rendelkeznek a megfelelő számlamérettel, és igy tudják alkalmazni a megfelelő stratégiát. Nézzük az 500$-os kezdőtőkét. 2%-os kockázat az 10$. Nos 10$-os stop milyen pozició nyitásához elég? Vagy skalpolgat az ember, ami közismerten elég veszélyes szórakozás, vagy nagyobb időtávon kereskedik. Ha meg napközben dolgozik, akkor legfeljebb éjjel skalpolgat. Kis kötésegységgel az elérhető hozam olyan kicsi, hogy a legtöbben megunják, és nagyobbal kötnek, bizva abba, hogyha már eddig is kerestek néhány dollárt, miért ne lehetne gyorsan többet. És akkor van az, hogy 20-30 kis kötésnek a nyereségét egyetlen rossz nagykötés képes elvinni, sőt akár a számlát lenullázni. A forexben legfontosabb a TÜRELEM. És csak utána a többi. A kereskedéseim során nálam négyféle variácio áll fent. 1 Hirtelen a teljes összeg elvesztése. 2 Nyereségesnek induló tréd, amely nullában, vagy veszteséggel zárul. 3 Nyereséggel záruló trade. 4 Hirtelen rendkivül nagy hozamot hozó trade. Minegyikre irok majd példát, hátha ezáltal lesz a jövőben olyan kereskedő kolléga, aki tanul az én hibámból, és nem követi el ugyan azt, amiket én elkövettem. Ha csak egy valakinek segithettem ezáltal, nekem már megérte.
Én úgy tudom, hogy kezdők számára alapból nagyobb időtávval érdemes kezdeni, talán sokkal kiszámíthatóbb és kevesebb tudást igényel. Ez idő alatt meg tud tanulni, nem is keveset.
A másik, hogy egy kezdő nehogy milliárdokkal jöjjön tőzsdézni, mert olyan bukások lesznek, amit nehéz lesz kihevernie. Még a néhány milliós összes esetén is. 100 ezer Ft(500$) nem egy akkora összeg, amelynek elvesztések akkora drámai lenne számára.
Harmadrészt aki kis összeggel megtanul igen komoly profitot keresni, az a nagy összeggel is tud. Ami a legérdekesebb, hogy a kezdő rá van kényszerülve, hogy a lehető leghatékonyabban játsszon, különben nem lesz egyhamar olyan sok pénze. A lehető legrövidebb idő alatt kell a lehető legtöbb pénzt keresni. Valamint itt szembesül igazán azzal a csábítással, hogy minél több pénzzel játsszon. Nagy a késztetés arra, hogy minél hamarabb milliomos legyen és ezért akár a pénz teljes részét felhasználhatja. Ha egy milliomos sok pénzt keres, az nem gond. Kevesebb pénzzel lép újra piacra az 5% kockázati összeg miatt. Míg ha 100 ezer Ft-ból valaki veszít 90 ezret, akkor 5 ezer helyett 500 Ft-tal léphet a piacra és szerezhet több profitot. Szorul itt a hurok minden veszteség után. Miközben a millióknál is szorul a hurok, de több ideje van rendbe jönnie. Többet szúrhat el.

Egyébként én 500%-ral lépek majd be, mert ennyi pénzem van. Nos ha átlagosan 1 óra alatt keresek 2$-t(400 Ft-ot), az is pénz. Még az 50 Ft is pénz. És az 1 Ft is. Meg kell tanulni jól tőzsdézni és akkor az átlagos órabér is növekszik.