Téma: IronFX
Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2012-01-28, 20:27   #32 (permalink)
toblerone
Új tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 18
Hírnév szint: 6
toblerone a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

1, Biztos ezért vannak 4 fölötti értékelések, rendre ecn brókereknél (nem mindnél persze. De ha tényleg komolyan veszem az érvedet (nem az), akkor mi lenne, ha pozitív emberek írnának és értékelnének? Market makerek kapnának 3-ast, ecnek meg 5-t. A különbség megvan.

2, "Gyanítom"? EZ érv? LOL. Amúgy nem így van. De várom a tévhitek eloszlatását, logikus érvekkel, valós példákkal.

3, A brókert a te pénzedet akarja, És B pénzét is akarja. Mindkét oldalra beáll. Attól még párosítja a pozikat, ahogy kell, de FELVESZI az ellentétes pozit is - azaz kereskedő "a" és kereskedő "b" ellen is fogad. És persze megtesz mindent, h te veszteséggel szálljál ki - ahogy jeleztem.

4, Na igen. De mint írtam, nem véletlenül elégedetlenkednek kereskedők a market makerekkel. (Szegény market makerek mindenki bántja, pedig olyan rendersek és tisztességesek. A csúnya ecneseket meg felpontozzák, és készakarva hízelgő kritikákat írnak róluk. Igaz?)

5, Figyu, te maradhatsz a market makereknél, ezzel semmi baj nincs. A forex kereskedés maga nehéz terep, én magam pedig nem akarom a talajt nehezebbé tenni alattam. Ha már lejt a pálya (és ellenem, a kereskedő ellen lejt), akkor nem mindegy, h gurítanak-e velem szemben követeket miközben felfelé araszolok, vagy legalább megvan az a tisztességes hozzáállás, h engedik, h menjek akadályoztatás nélkül. Ez ennyire egyszerű.

6, Ja, részvényezek is, köszi.

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
1, Negatív élményekről sokkal könnyebben számolnak be emberek, mint pozitívakról. Könnyebb másban keresni a hibát "biztos a bróker vadászta le a stopom", "nem, vagy nem ott teljesíti a megbízásom", stb...

2, Gyanítom hogy neked is csak az internetről származnak a "hiteles" információid. Pedig nagyon sok a valótlanság, és a tévhit.
3, A bróker nem hülye, hogy veled szemben beálljon a másik oldalra. Inkább keres házon belül ellentétes pozíciót, és összepárosítja a kettőt. Így mindkét oldalról beszedi a költséget, és nincs kockázata.
4, Nem mindegy neked hogyan oldja meg a kötéseket, amíg pontosan teljesülnek a megbízásaid, és ki is fizeti a nyereséged? Mostanában nagy divat az ECN mizéria, pedig ott lehetnek csak ám igazán odébb teljesülések.
5, Mi az, hogy "pontos árjegyzés"? Nincs két bróker, akik azonos időpillanatban hajszál pontosan azonos árat adnának, már csak az eltérő spreadek miatt sem. Ez egy szabályozatlan piac, minden előnyével, és hátrányával együtt. Ha nem tetszik, lehet részvényezni.
toblerone nem elérhető   Válaszol idézettel