Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2012-05-16, 11:17   #21 (permalink)
Colombusz
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Colombusz a hírnévhez vezető út elején jár.
Wink Útkeresés

Idézet:
recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szevassztok!
Közg.-t tanulok és érdekelne a véleményetek, tapasztalataitok.
Arra lennék kíváncsi, hogy ti mit találtatok használhatónak gazdaságtani tanulmányaitokból a kereskedés ill. az elemzés során?
Persze ez nyilván attól is függ, hogy mely' piac dzsungelében próbáltok kiigazodni...
( Nem feltétlenül könyvcímekre vagyok kíváncsi, hanem elméletekre, témakörökre)
Gazdaságtani tanulmányaimból semmi használhatót, aminek a segítségével pénzt is lehet keresni nem tudok ajánlani. Az iskolai könyvek elméleteket oktatnak amiket utólag igazoltak. Ezek jók arra, hogy a szükséges vizsgákat letegye az ember, de a való világhoz kevés közük van. Arra természetesen jók, hogy átfogóbb képed legyen a tőzsde általános és egyes területeinek specifikus működéséről, de ha pénzt is akarsz keresni, akkor én azt ajánlom gondolkodj el azon Te miként viszonyilsz a piachoz, a kereskedéshez, a pozitív és negatív tradekhez. A feladat nem könnyű, mert önmagad hibáit kell beismerni és azokon változtatni. Viszont ha túlteszed magad ezen onnantól kezdve sokkal több örömöt fog adni a tőzsdei kereskedés bármelyik ága. Vagyis én azt ajánlom, hogy a tőzsde pszichológia területével ismerkedj meg behatóbban, nekem ez az irányvonal sokkal jobban megtérült mint bármi más.
Colombusz nem elérhető   Válaszol idézettel