Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2013-10-13, 20:44   #13 (permalink)
fxtrader55
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
Hírnév szint: 8
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Nemigen van olyan ember aki kizárólag ebből él.
Egyszerű az oka:
egy adott tőkenagyság felett a vagyon különböző befektetési eszközökben van. Ezek hoznak elég jelentős passzív jövedelmet, így ha az ember akár egy évig bukóban van az sem gond. A jövedelem külömböző forrásokból párhuzamosan származik, így egyikre sem igaz, hogy kizárólag ebből él. Hol az egyikből jön több, hol a másikból.
Szerintem elképesztően felelőtlen az a befektető aki minden pénzét a tradingben tartja.

Ez az én véleményem. Én pl. 3 forrásból élek, közöttük egy alkalmazotti munkaviszonyból amit annyira szeretek, hogy minimálbérért vagy jelképes összegért is csinálnám, nem ezen múlik az egzisztenciám. Így tehát az a sokszor hirdetett szemlélet is lehet hamis, amit az oktatócégek marketingre használnak, hogy szabadulj meg az alkalmazotti rabszolgaságból. Emellett a többi forrásból is származik kellő jövedelmem, de ezek közel sem egyenletesek, havi cashflow biztosítására nem alkalmasak viszont éves szinten nagyon elégedett vagyok velük.

Sokszor gondolkodtam már azon, hogy ha csak tradelnem kellene, megélnék-e belőle. Nem tudom... Minden esetre nekem a tradingben is segít, hogy nem stresszelek azért, hogy muszáj sikeresnek lennem benne. Így könnyebben jön az eredmény. A kereskedésben a profitcélom pedig nem több, mint évi 15-20%. Efölött minden Ft ajándék. Ennek megfelelően elég konzervatívan közelítek a témához, valószínűleg nem is sokan tanulnának tőlem szívesen.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel