Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2010-05-22, 20:19   #46 (permalink)
willow
Szenior tag

willow logója

Hely: Magyarország
Összes hozzászólás: 911
Hírnév szint: 10
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás Lenni, vagy nem lenni....

Talán rajtam kívül más is hisz abban, hogy életünket rajtunk kívül álló dolgok irányítják, és befolyásolják. Ezek a külső tényezők, nevezhetjük sorsnak, vagy karmikus erőknek, nagyban hozzájárulnak ahhoz, hogy életünk folyamán mi, és hogyan történik. Tehát nem véletlenül van az, hogy valaki szarba nyúl, és mégis aranyat talál, míg mások kidolgozzák, átszenvedik az életüket, mégsem viszik semmire. Egy azonban bizakodásra ad okot. Mégpedig az, hogy a jövő megváltoztatható. Olyan, hogy valami előre meg van írva szerintem nem létezik, független attól, hogy a karma” keményen rajtunk tartja a szemét”. Tehát rávetítve ezt a forex világára, látnunk kell, hogy nem elég csak megtanulni a csartelemzést, figyelni a híreket, tanfolyamra járni, pénzt belepumpálni. Több kell ide, kell a sokak által emlegetett mentális hozzáállás. Ehhez tenném hozzá a saját elgondolásomat. Kell, hogy megváltoztassuk a sorsunkat. A karma törvényét sajnos nem tudjuk megszüntetni, de befolyásolni igen. Írhatnám azt is, hogy igenis képesek vagyunk megszűntetni, de ez már a vallás témakörébe tartozik, amibe nem akarok most belemenni. Meg a másik dolog az, hogy ha pénzt akarunk keresni, akkor szigorúan megmarad a karma. Tehát ne szüntessük meg, de hassunk rá, ezáltal talán tudunk fordítani életünk kerekén. Nem is olyan rég találkoztam a neten egy amerikában élő forexmilliomos írásaival.Nem véletlenül ő is a belső mentális dolgokra helyezte a hangsúlyt elsősorban, és csak másodsorban a technikai dolgokra. Ha valaki görcsösen csak a pénzcsinálásra koncentrál, annak kisebb az esélye ara, hogy tud is pénzt csinálni, mint annak, aki az embert helyezi előtérbe, és a pénzt csak másodlagos terméknek tekinti. Az előbb említett uriembert a továbbiakban csak Félix-nek fogom nevezni, azért, mert ő is így hívja magát. Félix röpke 4 év alatt lett egy hullámzó teljesítményű üzletemberből forexmilliomos. Elmondása szerint a dolgok akkor kezdtek a siker, és a meggazdagodás írányába elindulni, amikor találkozott egy gazdag emberrel, akit Cho kok Sui-nak hívtak. Ez az ember egy válaszút előtt állt ,hogy billiomos lesz, vagy a spiritualitást válassza. Ő a 2. utat választotta. Nos Félix ettől az embertől kért tanácsot, hogy hogyan tudna rövid idő alatt milliomos lenni. Cho a következő tanácsot adta neki: Adományozd a bevételed 10%-át jótékonysági célra, és 1 évig minden nap mond el a következő mantrát. „ meditáció a jóléthez” Félixnél bejött a dolog. 1-2 év alatt milliomos lett. Természetesen nem csak ezért, hanem azért is, mert tudott kereskedni, ismerte a technikai részét is. Akkor hogy lehet, hogy a találkozás előtt nem működtek a dolgok, később pedig minden sikerült. Szerencse? Lehet. De van egy mondás, hogy mindenki a maga szerencséjének kovácsa. Ha én valakitől szeretnék valamit kapni, azért először nekem kell tenni valamit. Talán adnom kell valamit az embereknek ahhoz, hogy én is kapjak? A sikeres forex kereskedők miért oszják meg másokkal a tudást ingyen és önzetlenül? Talán rájöttek a titokra, valahol a tudat alattiban, hogy ha ők adnak, akkor a többszörösét kapják vissza, még ha nem is kérik. És ha ezt önzetlenül, és szívből teszik, akkor az univerzum meghálája nekik ezt. Tudom sokaknak ez nagy blődségnek hangzik. Nem kell vele egyetérteni. Nem az a célom, hogy bárkit is meggyőzzek bármiről is. De az ismerőseim körében azt tapasztalom, hogy a valamit valamiért elv működik. Mikor ezt elmondtam kinevettek, és az volt a válasz, hogy a plussz bevételüket megosszák ők a családjukkal, dehogy adnak ők bármit is idegeneknek. És láss csodát, az egyiknek zárt garázsban elrepedt az autójának a szélvédője, a másik elé kiugrott egy őz, és összetörte az autóját. Véletlen? Lehet. De az univerzum úgyis elveszi azt, amit akar. Ha nem adod jószántodból, elveszi erővel. Na mielőtt lehülyéztek , el kell mondanom, hogy nem érdekel különösképpen. Na de itt felmerül a kérdés, hogy de hát mi van a sok szerencsétlen árvízkárosultal, földrengéssújtotta emberekkel? A legkönyebb lenne a sorsra, vagy a karmára fogni. Nem teszem, mert lényegében fogalmam sincs, hogy valójában mi miért történik. Sajnálom őket, de lényegében sokat tenni nem tudok értük. De ha alkalmazom Cho Kok Sui módszerét, és a bevételem 10%-át odaadományozom valamilyen karitatív szervezetnek, akkor elmondhatom, hogy legalább valamit már tettem. Az is lehet, hogy soha semmit nem fogok kapni érte sehonnan senkitől, mind ahogy a fórumon segítkező profik sem kapnak semmit sem. Nemhogy köszönetet, vagy jó szót, hanem néha bunkó beszólásokat, és lebarmolást.És ők még sem adják fel. Hogy miért? Mert amit csinálnak önszántukból csinálják, és jólesik nekik, ha segíthetnek vele másoknak. Félix úgy döntött, hogy önzetlenül segít másoknak, és minden héten ír egy fejezetet, amiben felsorolja, hogy mit , miért, és hogyan csinált, mire eljutott oda, ahol most tart. Természetesen a cikkek angolul vannak, de a fejlécen van egy link, ami autómatikusan lefordítja a kívánt nyelvre. Na a fordítás néha blődre sikeredik, de azért kilehet hámozni belőle a dolgokat, még akkor is , ha valaki nem érti az angolt. Itt van a mantra:

Meditation on Prosperity, at taught by Master Choa Kok Sui
It is in giving that we receive.
As we sow abundantly, we reap abundantly.
This is the Divine Law.
As I give and share geneorusly and abundantly,
My life is blessed with great financial and material prosperity.
Money flows to me easily, constantly, and in great abundance.
Whatever I invest comes back to me many, many times.
My life is blessed with so much abundance, so much prosperity, so much success.
I am blessed with tremendous prosperity,
And I live a life of moderation, discipline, and spirituality.

És szerény fordításom, nem a leg magyarosabb, de rengeteg variáció lehetséges, ha valaki tud jobbat, szívesen veszem.

Meditáció a Jóléthez , Mester Cho Kok Chui tanítása által

Az az adomány, amelyet mi kapunk.
Amiként mi vetünk bőségesen, mi betakarítunk bőségesen.
Ez az Isteni Törvény.
Amiként én adok, és megosztok nagylelkűen, és bőségesen,
Az életem megáldott kimagasló pénzügyi, és anyagi jóléttel.
A pénz tódul nekem könnyen, rendszeresen, és hatalmas bőségben.
Akármit befektetek, jön vissza nekem sokszor, sokszorosan.
Az életem megáldott nagyobb bőséggel, nagyobb jóléttel, nagyobb eredményességgel.
Áldott vagyok hatalmas jóléttel,
És élek mértékletességgel, fegyelmezettséggel, és spiritualitással.

A további cikkek, és leírások, használati útmutató megtalálható itt:

http://www.forexpeacearmy.com/forex-...ng-system.html

üdv
willow