Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2014-04-21, 00:34   #33 (permalink)
Rics.
Új tag

Összes hozzászólás: 14
Hírnév szint: 4
Rics. a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hello Szeki." Értem" én hogy lehet technikai segítség nélkül is kereskedni a tőzsdén aki tud már, érti, beleszületett egy kereskedő családba, korán kezdte, volt pénze és lehetősége hogy kitanulja vagy épen rááll az esze stb stb. De ez a topik a Technikai elemzés neve alatt fut.Nem lehet indikátorokkal pénzt keresni ? Vagy magában az indikátorral ? Lehet, magában az indikátorral nemigazán de ott van még a csárt az indikátorokhoz. Szerintem az indikátorok pont azt a célt szolgálják hogy relatív valós képet kapjunk a jelenről. A jövőt nem látja senki a jósokon kívül.Tőzsdén kereskedő emberből nem lesz jósnő . Jó, biztos nagyon király ha már valaki annyira otthon van a tőzsdén hogy mindent ért, szerintem is király.De én nem tudok mást csak leolvasni a képernyőről, az indikátorokról hogy mikor léphetek be, mikor nem, és mikor kell kilépni. Ez nem kevés de szerintem is nem elég még. Emberek érzelmei a tőzsdén ? Engem nem érdekel. Aki érzelmek alapján kereskedik hacsak nem tökéletes megérzései vannak annak gyorsan annyi. Én úgy látom hogy a tőzsdének önálló élete van. Nem kell foglalkozni az emberek érzelmeivel csak le kell olvasni hogy hol kell be és kilépni és hogy mi történik vagy nem történik de legfőképpen a be és kiszállási pontokat. Kösz a könyvtippeket majd utána nézek. Találjam meg a saját utam ? Nem vagyok elveszett. Olvastam André Kostolányy könyvéből egyet kettőt gyorsan átolvastam üres fejjel, nem nekem valók az ilyen nagy közép és felsőbb osztály béli befolyásos emberek életművei de mégis úgy éreztem utána hogy egy más ablakon nézek a világra . Azóta másképp fogom fel a dolgokat amik a nagyvilágban vannak, ajánlom neked is és mindenkinek a könyveit, igaz ő spekuláns nem elemző de szerintem kihagyhatatlan annak aki a tőzsde után érdeklődik. Stingy szerintem te inkább spekuláns vagy. De én nem tudom.Meg hosszú távra fektetsz be, meg már jó ideje benne vagy a szakmában és biztos tele vagy pénzel és van tőkéd a befektetéseidhez. Én is majd egyszer hasonló kukac szeretnék lenni mindenhez érteni. Időm mint a tenger. Írod hogy nem szeretsz magyar fórumokba írogatni mert sokan nem szakmabeliek nem értenek hozzá, értelmetlenek, trollok és nem szívesen pazarolod a drága időd, igazad van, ha profi vagy ne írj amatőröknek szakmai nyelven mert nem fogják érteni. Szakmai fórum ez érdekes megnevezés. Meg hogy ez haladó részleg, bocsi, nem is néztem meg. Akkor nyissak egy topikot az a kezdő résznél ? Amit leírtál meg belinkelgettél megmondom őszintén nem sokat értettem belőle Én egy két éve amikor rátaláltam a Googleban arra a szóra hogy online tőzsde akkor gyorsan nyitottam egy számlát, 5000 Ft. volt rajta, és kis híján 15000-et csináltam belőle egy két hét alatt ami akár hogy is nézem az a tőke 300 %-a. Igaz elkopott a pénz meg azóta sok demószámla is másik platformon de ez vigasztal hogy míg mások 5-10 %-ot keresnek addig én képes vagyok ilyesmire is, és azon a platformon nem is lehetett trendvonalat húzni sem indikátorokkal bővíteni szóval semmit. Nagyzolhat nekem akárki ha tudom hol kell belépnem és kilépnem ennél egyszerűbben nem lehet. Nagyon primitív módszer de az egyszerűbb mindég jobb. De majd szeretném jobban beleásni magam a dolgokba.Szerintem túl sokat szerettem volna, hogy megosszák az emberek hogy hogy elemeznek vagy kitárgyalni egy két neten található technikai stratégiát és leszűrni belőle az értelmet vagy az értelmetlenséget.Akkor a fórum csak tracsparti. Szerintem vannak kisemberek is akik most vagy nemrég ismerkedtek meg az online tőzsdével és szeretnének pénzt keresni. Tudom húzzon el mindenki tanfolyamra aki meg nem az egy csóró szar meg gyakoroljon évekig és kussoljon be. : ) De szerintem azóta hogy online is lehet kereskedni már nem csak azok sportja akiknek van tőkéjük vagy megtehetik hogy kitanulják iskolában vagy azoké akik olyan családba születnek bele ahol nem ismeretlen a téma. Vannak
szerintem olyan dolgok amikről érdemes beszélni amatőröknek. Lehet tényleg nyitok egy topikot a kezdő szekcióba.
Rics. nem elérhető   Válaszol idézettel