Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2014-04-26, 20:23   #45 (permalink)
InDaHoodGeneralAladeenMTF
Tag

Hely: Ireland
Összes hozzászólás: 43
Hírnév szint: 6
InDaHoodGeneralAladeenMTF a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Aladeen!

Idézet:
Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
az egy jo kis project. még magyar cégek is vastagon érintettek benne... ami fontos ennél a "trédnél", hogy itt figyelni kell hozzá a metal piacot, olaj piacot, mert a nautilus nem egy olcsó kitermelés (sőt a maga nemében a legdrágább) és szerintem csak akkor lő ki az árfolyama ha a projekt beindulása után a commodity piac is megugrik.

Saxo-nál tudsz vele trédelni... van benne potenciál...
Csatolás 5240
Nagyon szepen koszonom a valaszt!

Mivel meg a kezdo,lama topicban vagyunk fent tartom a jogot hogy butasagot kerdezzek

Fobb reszvenyesek a Mawarid Mining LL 28.00%
Metalloinvest Holding (Cyprus) Limited 20.75%
Anglo American plc 5.95%

Erdemes figyelni ezeket a cegeket hogy mennyire megy jol nekik?
Jol gondolom ha profit all a hazhoz akkor van mibol befektetni es finanszirozni a nautilust,de ha nem megy nekik esetleg eladhatjak a reszvenyeket ami meg arcsokkenessel jar majd. A commodity piacon ha dragulnak a termekek az piacot teremt a nautilusnak,de ezt elore megmondani en nem tudom.Ennyire nem vagyok jol informalt

Magyar cegek? Egyrol tudok(Octopus) aki magyar es melytengeri kutatassal foglalkozik,nekik van is erre felszerelesuk,fokent a rovokat lehet itt hasznalni kutatasra,felterkepezesre...

Saxo vs Interactive brokers. Esetleg tudjatok e??
ha kizarolag csak ezt az egy reszvenyt vennem,masra nem kene az account,melyik olcsobb ha hosszu tavon marad benne a penz a reszvenyben?

Mivel meg soha nem vettem otc reszvenyt,itt van tokeattet? Ugy gondolom 1:1 lenne megfelelo ilyen olcso reszvenynel foleg ha hosszu tavra tervez vele az ember.

Van valami amire oda kell figyelni ha otct veszel? Nem akarok mar tobb tanulopent fizetni! Inkabb kerdezek!

Nagyon koszonom!