Téma: Short itthon
Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2014-05-18, 14:44   #31 (permalink)
Peter83Br
Új tag

Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
Peter83Br a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ami nekem a shortolással kapcsolatban nem teljesen világos, az az ,hogy pl.: ha napon túl shortolok mondjuk egy OTP részvényt nagy tételben. Az OTP-nek 280.000.010 db részvénye van, ennek a 63,7%-a forog közkézen (ha jól tudom, csak a közkézen forgó részvényeket lehet shortolni). Ez azt jelenti, hogy a közkézen forgó részvények kb. száma: 178.360.000 db, míg az 5% feletti tulajdoni hányadot alkotó részvények száma kb: 101.640.000 db. Tegyük fel, hogy a közkézen forgó részvények 5%-át shortolom egy hónapos időtávban, ez kb. 8.918.000 db részvényt jelent. De mi történik olyan esetben, ha pl. vállalatfelvásárlás van, és ki akarják vezetni az OTP részvényeit a piacról? Ebben az esetben kitől kell a felvásárolónak megvennie a részvényt (mert most ugyanannak a részvénynek két tulajdonosa van, 1, aki kölcsönadta nekem a részvényt és 2, aki megvásárolta tőlem a shortolt részvényt). A felvásárló kinek kell, hogy ajánlatot tegyen, az eredeti részvénytulajdonosnak vagy annak aki a shortolt részvényt megvásárolta tőlem? Vagy esetleg ebben az esetben nekem kell visszavásárolnom a részvényt, akár olyan magas áron is, amilyenen csak tudom?
Peter83Br nem elérhető   Válaszol idézettel