Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2014-10-03, 20:52   #1 (permalink)
Nival
Szenior tag

Összes hozzászólás: 331
Hírnév szint: 4
Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Egy KEZDÉS története

Sziasztok

Mint minden netező, énis szoktam néha a gugliba írni hogy: "internetes pénz keresés" meg ehhez hasonlók. Miután átverekedtem magam a sok sok "adjál 99 dollárt az űber csüdi müdi könyvemér ahol leírom a tutit és milliárdos leszel" vagy a "piros ferráriba űlök és a nőm épp fotóz az anyós ülésről és erre a rulettes martingél módszerrel tettem szert és teis gyere mert tuti milliárdos leszel" írásokon, találtam egy nagy érdekes dolgot.

A FOREXET

Olvasgattam olvasgattam majd gondoltam tőzsde otthonról? dehát az nemaz hogy egy nagy terem, vagy 100 monitor és dúrván kiabálnak hogy ADJ EL ADJ EL ADJ EEEEEEEEEEL vagy éppen MOST KELL VENNI VEGYÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉL... kicsit lemarattam az internet ilyen irányu térhódításáról, pedig napi szinten használom elég sokmindenre.

Ahogy egyre több információt szettem össze a témába és megtudtam hogy vannak platformok ahol lehet igazi pénzzel kereskedni kb otthon a gép előtt a kényelmes fotelból nagyon elkezdett érdekelni. Ez szeptember első hete volt kb. Olvastam hogy sok helyen van demó számla, lekell tölteni a klienst egy gyors regisztráció, kapsz x pénzt oszt hajrá, mehet a móka. Nincs kockázat mert demó ugye "játékpénz". Uccu neki hajrá.

Kb 1 hetet demóztam a +500-on mert ennek a platformja volt elsőre is érthető, az mt4 egy full kezdőnek kb olyan mint a japán nyelv leírva... ahha szép szines rajzok, meg kockák, körök stb. Persze egyből jött, hogy 2 nap alatt 2 millát "nyertem" francc ez miért nem igazi ejjjjj, aztán másnap vissza is attam 3 millát, mondom mivan? pedig én aztán nyomtam MI TÖRTÉNT?!?!?!?!?!? Közbe elkeztem mindenfélét olvasni így találtam erre a fórumra is.

A következő nekifutást már okosba keztem, mivel az 5 milla elég vicces játék, egyből levittem pár gyors mozdulattal 110.000-ra, mert azt egyből levágtam hogy azzal a pénzzel kell demózni is amit eleve rászánnék amikor igazi manira váltok a sok infó alapján amit addig fórumolvasással összeszettem. Voltam párszor 60k-ba voltam 140k-ba eléggé összevissza volt, persze ekkor még nem írtam fel, hogy mettől meddig trédeltem meghogy mennyi pozit nyitottam meg ilyenek. Még nem voltam azon a szinten amikor ez már "fontossá" vált.

Közbe persze folyamatosan olvastam mindenfélét, de leginkább ezen a fórumon a "Kezdőknek" szekcióból szemezgettem, megtuttam mi a GYERTYA, addig csak a +500 alap vonalasát néztem ment fel nyitottam. Ekkor még a short fogalma se volt ismeretes Aztán megtudtam hogykell értelmezni a gyertyákat, bika, medve, kanóc, idősík, formációk, indikátorok stb. Van pár olyan indikátor amit még mostse értek. Párat meg igen.

Az addig megszerzett információ alapján elkeztem egy full éles DEMÓ-t tolni, azaz tudatosan próbálok belépni kilépni "jelre" nem csakha felmegy akkor veszek ha lemegy a vonal akkormeg eladok Ennek az lett az eredménye hogy 2014 09 19-től elkeztem írni hogy mettől meddig kereskedtem, mennyi volt a nyitó és záró összegem, hány pozit nyitottam és mennyi volt sikeres. Nálam még sikeres az amikor akár 1 forintot is keresek rajta és sikertelen az amikor akár 1 forintot is bukok rajta.

(a kép lentebb van csatoltként)

Ez eddig a tudatos kereskedésem, pár nap csak, de többmint 1 hónapja foglalkozom már vele napi szinten legalább 5 órát. eléggé random hogy mettől meddig van a kereskedési időm, ami nagyon későn van zárva ott van egy pozi nyitva és várok, hogy mi lessz vele. Eleinte még volthogy percenként vagy sűrűbben néztem a csartot hogy merre megy zárjam milegyen mennyit vesztek kúrva élet zúúhan zárni kell mert hajjaj. Jöttek az infók elkeztem csak 15 percesen trédelni, minden 15. percben csart nézés, elemzés, kötés ha van mit ha nincs semmi ablak lecsuk vár 15 percet majd megint néz vane valami ha van köt ha nincs ablak lecsuk. Ha volt kötés akkorse nézegettem csak 15 percenként már hogy merre halad.

Közbe elkeztem olvasni a ForexEgyetem-es topikot itt, első 650 hozzászóláson vagyok túl, de már abból is rengeteget tanultam amit közbe mind mind beleépítettem a kereskedésembe. Végig akarom olvasni az egészet. Megfogattam pár javaslatot Pétertől(kár hogy vagy 2 éve nem írt ide a fórumra már) pl hogy nagyobb idősíkra megyek és trend irányba próbálok kereskedni, felmentem H1-re trendet nézni, néha H4, ha tudok valami trendet azonosítani akkor lejebb megyek.

Ott tartok, hogy lassan össze kell állítanom "magam":

1: megfelelő stratégia amiben hiszek is 100%-ig és 100%-ig tudom is követni, és persze a demózás alatt sikeres: mire lépek csak be, mire lépek csak ki, hova állítom a stopot, mennyit várok el a megnyitott pozitól

- NA ilyen még nem nagyon van, még a kisebb részletekből rakom össze, de gondolom ez 1 hónap után még érthető, persze vannak már sejtéseim de még nem állt össze. PL: 112.543 forintal kezdem élesbe(demó éles), kötésenként max 5%-ot kockáztatok, jön a jel a devizán vagy bármin hogy CSINÁLD akkor bekötöm a 112.543 5%-ával kockázatra, ha lenne egy másik CSINÁLD szignál egy másik instrumentumon akkor már az az 5% az aktuális tőkémre vonatkozik nálam tehát nem a 112.543-ra hanem az első kötés értékével csökkentett összegre és persze ebbe a stop is beleszámít nálam, tehát ha a kötés értéke 5000 forint és a stopot is 5000-re raktam akkor azmár 10000 nálam tehát a következő kötésre fordítható összeg nálam 102.543 és a köv kötést ennek az 5%-ával bevállalt kockázatra kötöm persze ez példa de lehet érteni gondolom, nem számoltam ki forintra pontosan mennyi az 5% ittmost éppen. Szóval még képlékeny a dolog, de alakul. Egyenlőre csak 1 pozis nyitások vannak célárral stoppal amit az előző gyertyákhoz igazítok H1-en, támasz és ellenállás. Arra figyelek már most, hogy 2 egyforma előtagú vagy utótagú devizán nem kötök, megpróbáltam összeválogatni a főbb devizapárokat is, és egyszerre max 3 aktív kötés van, fentebb a lista elején még ilyen nemvolt, voltis 17 kötésem persze jókis buktával

2: számla kezelése

- erre azt találtam ki az eddigi infó alapján, ami nyilván később változhat ahogy egyre bővül a tudásom, hogy: a számlát 500 usd-vel fogom megynyitni. ha neadj isten első hónapba duplázom(vagy többszörözöm) akkor a tőke feletti részt AZONNAL viszautalom magamnak és 2-3 hétre elis felejtem a Forexet. Idejövök a fórumra dumálni veletek, még többet olvasni, még többet tanulni(esetleg demózni). Megvárom míg leülepszik a dolog, mert a hirtelen jött siker komolyan kinyírhat. Persze a másik oldal ha neadj isten az első hónapba felezem vagy bukom az egészet akkor ugyanez, 2-3 hétre nó forex, csak duma, demózás, tanulás.
Az első 3 hónapban a tőke megtartás a cél ami ugye már most fut amióta írom a napokat hogy mi történt rajta. Utánna 3 hónap ugyancsak a tőke megtartása de egy 10%-os profitot is ha tudok realizálni akkor jó. Ekkor fogok elgondolkodni az éles számlán, persze jól átgondolom és számítok a tanácsaitokra is innentől 3 havi ciklusba HA nem mentem éles számlára akkor már kell szerintem a minimum 10%-os növekedés, és 3 havonta döntök az éles számla lehetőségéről. persze minden 3 havi ciklusba a 10% tőke növekedés az irány nekem. Abban az esetben HA mentem éles számlára akkor első 3 hónapba a tőke megörzése a cél, majd 3 havi ciklusokba a 10% profit realizálása a 2. 3 hónapos ciklustól

Tehát: kezdek 100.000:
- első 3 hónap: tőkemegörzés
- második 3 hónap: tőkemegőrzés de melette már egy 10%-os növekedés is jó, de a tőkemegőrzés a lényeg
- harmadik 3 hónap: 10%-os növekedés
- negyedik 3 hónap: 10%-os növekedés
- ötödik 3 hónap: 10%-os növekedés
- és így tovább

Tudom lehet kicsit visszafogott, de soha nem voltam olyan aki egyből sokat akart, nekem jó a kevés de stabilan. Mire elérek 500.000-ig az hosszu idő lessz de nemgondd, mert innen a terv az hogy az 500.000 lessz innentől a tőkém és ezen felül ami keletkezik minden hónapban az a tényleges profitom, amit minden hónapba ki is veszek. Mivel hoszabb intervallum és sikerül is amit elterveztem innentől stabilnak mondanám a dolgot és a 10%-os hozam nekem elég is. Persze ez változhat vagy fog is attól függően hogy alakulnak a dolgok, de az alapterv ez. Olvastam sokmindenről: három 500 usd-s számla lenullázás 6 hónap alatt, 1000usd-s számla meg tízszerezése 1 év alatt stb. Én így érzem hogy ez így nekem eléglesz, de majd kiderül meg alakul.

Más:

Néztem az általatok linkelt képeket szép vonalak meg minden trendek kiugrók támasz ellenállás meg satöbbi, sajna a +500-ba ilyesmit nem lehet van olyan progi ahol csak monnyuk elemezni lehet valós real time adattal és vonalat huzigálni kötni nem, vagy csak egy mt4-es demó-n van ilyen? maradnék a +500-nál egyenlőre mert egyzerü és még tanulom. Olvasok folyamat de 2-3 éves bejegyzéseknél tartok még, nemtudom mi változott mostanhoz képest, ha van ilyen progi az jó lenne, ha nem gondolom lehet olyan csinálni hogy máshol ahol mt4 van csinálok demó számlát ott csak elemzek, vonalazok és a +500-on kötök?

Köszi hogy végigolvastad és mégjobban köszi ha építőjellegű kritikád esetleg tanácsod van

Nival
Csatolt kicsinyítések
egy-kezdes-toertenete-oessz.jpg  
Nival nem elérhető   Válaszol idézettel