Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2014-10-08, 14:56   #24 (permalink)
Nival
Szenior tag

Összes hozzászólás: 331
Hírnév szint: 4
Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
caiman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
behúzod nullába vagy valamennyi nyereségbe a kötésed (egy megfelelő ellenállás/támaszhhoz) és utána had menjen amerre akar...
Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
És akkor el is érkeztél a legtrükkösebb részhez: mikor lépjek ki? Az én javaslatom az lenne így elsőre, hogy hagyd, hogy a manuálisan húzott stoppod mondja meg, mikor lépsz ki. Előbb-utóbb annyit visszakorrigál majd az ár, hogy kiüti a folyamatosan állított stoppodat. Úgy tűnhet, hogy ilyenkor többet adsz vissza a nyereségből a kelleténél, cserébe viszont néha sokkal többet fogsz nyerni, mintha csak beállítanád a TP-t 1:1 vagy 1:2RR-re.
Aztán a későbbiek folyamán úgyis kialakul majd, hogy az általad használt stratégiához melyik kilépési módszer illik a legjobban.

edit:

És igen, ez is jó lehet

Idézet:
caiman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
igen, ha van már valamennyi nyereséget, s be tudsz tenni egy stopot valamilyen jó ellenállás támasz potnhoz, akkor jól menedzseled a pozíciód... s nyugodtad csücsülhetsz a fenekeden) megtettél mindent amit tudtál... ez a módszer sokkal jobb mint bármilyen csúszó stop... őszintén szólva én nem is igen használok csúszót...
Háhá pont erre jutottam énis, egyszer már volt is ilyen, nemtom már mikor de emelkedő trendbe léptem be, és a stopot elsőre olyan -5k-ra raktam másodikra olyan -2k-ra, harmadikra meg +1k volt és onnantúl TÉNYLEG olyan érzés volt mintha "egy nagy kő gurult" volna le Gondolom sokszor voltmár nektek is ilyenbe részetek, persze a vége azlett hogy az az 1k lett meg mert hirtelen leesett és kiütötte, de jól éreztem magam nagyon

Közbe olvasom tovább a forexegyetemes topikot és láttam egy nagyon jót, csak emlékeztetőül mert a hozzászólás márvagy 4 éve volt:

Kis számla=rövid idősík=nem nagyon fogsz találni tartós trendeket=kis hozamok=kevés pozícióépítés=nagy kockázatok=sikertelenség.

Közepes számla= közepesen megbízható idősík=mérsékelt hozamok=átlagos hosszúságú trendek=mérsékelt sikerek

Nagy számla= hosszabb idősíkok=megbízható jelzések=minimális számlára vetített kockázat=kimagasló sikerek

Én ebből összteraktam a sajár verziómat

Kis számla=hosszabb idősíkok=megbízható jelzések=minimális számlára vetített kockázat=kimagasló sikerek
Nival nem elérhető   Válaszol idézettel