Téma: Fórum help
Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2015-01-23, 12:50   #43 (permalink)
Gosor
Új tag

Összes hozzászólás: 27
Hírnév szint: 3
Gosor a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás PIP-manualis szamitasa

Szép napot kívánok mindenkinek! Remélem hogy nem fogok evvel a témával untatni senkit(nagyon szeretnem tudni) , és még szeretnék elnézést kerni, a véletlenszeru hibák miatt amit az írásomban elkovethetek. Keresek egy olyan videot vagy egy olyan jegyzetet, ami ertelmesen elmagyarazza nekem ,hogy hogyan tudom salyat magam papiron levezetve manualisan kiszamolni
a spreadet, vagy a PIP-et. (Azt tudom hogy a pip az utolso tizedes szam a devizaban pl EUR/USD=0,0001 ha EUR/JPY=0,01. Es ezt a 0,0001-et vag a 0,01-et elkell osztanom az adott devizaval, attol fugg hogy bid vagy ask, pld EUR/USD 0,0001/1,14345 akkor megkapom az egy pipre juti erteket hogy 0,00009 es ezutan a tokemmel kell szorozni vagy hogyan kell?? Ha egyatalan jol irtam). Es meg azt hogy ha pl. van egy tokem amin van 500 E es nyitok egy pozicot long-al 0,20 befektetessel vagy nem is tudom hogy mondjak, de hogyan tudom kiszamolni azt, hogy tudjam mennyit akarok nyerni, es mennyire tegyem a stop loss gombot.Ugy gondolom a pipet amibol kitudom szamolni a szpreadet is hogy mennyi osszeget kap a broker ceg a nyeresegembol!?Es nagyon szepen koszonom elore is a valaszokat, es orluko hogy egy ilyen kozossegbe tartozhatok.
Gosor nem elérhető   Válaszol idézettel