Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2015-04-16, 20:26   #17 (permalink)
Tback
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 765
Hírnév szint: 5
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Kitűnő gondolat a téma elindítása ChyberBoB-tól.

Trader egyik célja hogy felnőjön a saját piacához.
Hogy melyik lesz az, hogyan és hol találja meg azt a komfortzónát amiben majd jól érzi magát és ki tud teljesedni, azt alapvetően a már veleszületett, örökletes tényezők határozzák meg elsősorban.
Ha nincs az embernek megfelelő önismerete, akkor hánykolódni fog ebben az őrölten hullámzó hajóban, amit kereskedésnek hívunk.
Előbb vagy utóbb (de inkább előbb) kidobja a "taccsot", mint a legtöbben.

Én első lépésként (persze, ezt most utólag mondom 1 évtized után én is, mert ez első időszakban pont olyan hülye gyerek voltam ehhez az egészhez mint bárki más), a saját személyiségem azonosításával kezdeném.
Mi vagyok valójában genetikailag?

Erre vannak itt a válaszok:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Szem%C3...9gt%C3%ADpusok

A következő lépés, hogy keresek egy tesztet és pontosan meghatározom önmagam személyiségét.
Ez lenne a második lépés.

Pl. mint ez:
http://lelektanitipusok.net/tesztek

Utána jön csak a következő pont, hogy megtervezem hogy a személyiségemhez egyáltalán mi az ami illeszkedik oly módon, hogy azzal az életben is elérjem a célomat a kereskedéssel. Ennek oka az, hogy a személyiségemen a legnehezebb változtatnom, sőt gyakorlatilag lehetetlen.

Hol van a probléma?

Az elején nem tudjuk hogy milyen célt akarunk elérni, azt sem tudjuk hogy milyen személyiség típusba tartozunk, azt pedig pláne nem, hogy az adott személyiség típushoz kb. milyen termék és milyen kereskedési rendszer illene. Ördögi kör.
Valaki elénk tesz az elején egy tőzsdepszichológiával foglalkozó könyvet és körbe röhögjük, meg nem is értjük amiről beszélnek.
A későbbiekben, meg szinte már csak ez érdekli az embert.
Ez az egyik valódi oka a nagyarányú sikertelenségnek.
Itt a gyökerekben rejlik sok dolognak a miértje.

Ezután, ha ezekkel tisztában van az ember, jöhet a következő lépés.
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel