Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2015-04-18, 09:11   #39 (permalink)
Balance
Tag

Összes hozzászólás: 75
Hírnév szint: 7
Balance már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Balance már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Tomy 147. hozzászólását olvastam el sokadszorra. Nagy igazság van benne.

Korábban kijegyzeteltem A piac varázslói című könyvből (1.-2. rész) a sikeres kereskedők "titkait" ,vagyis azt a néhány legjellemzőbb dolgot,amik miatt ezek az emberek igazán (és konzisztensen) sikeresen tudtak kereskedni. Ha nem bánjátok rendszeresen be fogok tenni ezekből az idézetekből,mert szerintem mindenképpen hasznos,és nem csak kezdők számára. A mai idézet:

" Michael Marcus:
-A nyerők hajtása legalább olyan fontos,mint a vesztők mielőbbi elvágása. Vagyis:Ha nem tartasz ki a nyerők melett,nem tudod miből fizetni a vesztőket.
-Kereskedőként kövessük a saját fejünket! Ha mások tanácsai után megyünk,az még akkor is gondot okozhat,ha az illető egyébként jó kereskedő,mert könnyen a két ember legrosszabb tulajdonságai elegyednek az ügyletek során.
-Még ha agresszív kereskedő is vagy,az ügyleteket visszafogottan válaszd ki! Várd meg azokat az ügyleteket,amikor az összes kulcselem ugyanabba az irányba sorakozik.Ezzel nagymértékben megnövelheted az egyes kereskedéseid sikerének valószínűségét. "
Balance nem elérhető   Válaszol idézettel