Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2015-08-01, 05:36   #34 (permalink)
The_beginner1001
Új tag

Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
The_beginner1001 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Tegnap már írtam, de sajnos sok idő telt el az írással, így elveszett...
Szóval én is kezdő lennék... a devizakereskedést eléggé kockázatosnak tartom, (hogy csatlakozzam az indító hsz-hez) főleg tanulás, tapasztalatok nélkül...
Nekem most gyűlt össze egy nevetségesen kis összeg, 20 rugó és gondolkodom, hogy bank helyett bef. alapba teszem. Ki is néztem kettőt, de az egyik forgalmazó bankba bemenve lebeszéltek róla... Így itt az a kérdésem, hogy létezik olyan nyílt végű bef. alap, amit minimum korlát nélkül lehet venni, 5, vagy 10 ezres címletben is? Mert ilyen feltétellel nem akadtam rá, hogy hol tudnám megnézni. A vásárlás is érdekelne, hogy csak tőzsdén és brókeren keresztül lehetséges, vagy (forgalmazó) bankban is? (hiszen a jegyzési időszakok jellemzően már véget értek a legtöbb most forgó papírnál, főleg, ha már több éve a piacon van az adott bef. alap...) Mindenképpen kell hozzá értékpapír számlát nyitni, vagy van más módja is? Van független is ezen a téren, vagy csak egy adott bank, vagy kibocsátónál lehet/kell online intézni az ügyletet, számlanyitás mellett? Akkor pedig leszűkül a választható bef. alapok köre, mert mindenki inkább csak a saját bef. alapjait propagálná... Nekem az lenne a cél, hogy a mostani kezdő "tőke" mellett kb. havi 5 ezerért tudjak venni bef. alapo(ka)t. Tudom, hogy ez nagyon kicsi összeg, de, ha nem kezdem el, sose lesz semmi és el kell kezdeni az építkezést valahol... De nyitott vagyok ledorongolásra, vagy más ötletre, stratégiára is...
Rövidtávú cél, hogy összegyűljön 100-150 (ilyen ütemben 1,5 év?) és akkor abból már mást is lehet kezdeni, főleg, ha addig is napi 1-2 órát tudnék tanulással tölteni, elsősorban tananyag, másodsorban kockázatosabb ügyletek demo gyakorlása.
Hosszútávú cél 20-25 év alatt 10-15, álom kategóriában 20 millió tőke felhalmozása nyugdíjalapnak. Aki jó matekos egyből látja, hogy ez így kemény dió lesz... De talán a havi-évi megtakarítás összege is növelhető hosszú távon... Tőzsdéztem már korábban, voltam stroman is, és magam is jegyeztem X részvényt, amit jó áron sikerült eladnom, meg papiron is kipróbáltam már magam, mindegyik sikeres volt, de ez azért már más lesz/lenne...
The_beginner1001 nem elérhető   Válaszol idézettel