Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2015-08-02, 21:46   #37 (permalink)
Pilotfish
Szenior tag

Pilotfish logója

Összes hozzászólás: 344
Hírnév szint: 5
Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
The_beginner1001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszi a gyors választ.
Eredetileg privátot akartam írni, de már rájöttem, hogy itt olyat nem lehet. (vagy, csak én vagyok béna...)
Szóval az arannyal beletetted a bogarat a fülembe, mert már más is mondta, hogy ltp mellett a legjobb befektetés... Kicsit utánanéztem és most 5 éves mélyponton van az ára, és azon túl is komoly értékkel bír. Legolcsóbban 10200 Ft-ért tudnék hozzájutni grammonként, azaz kis pótlással összejönne 2 gramm és utána 2 havonta 1 gramm, némi pótlás mellett... Láttam egy táblázatot is, ahol valós?! visszatekintés alapján mutatta, hogy 2007.01-ben nem volt 4 rugó az ára, 2011.12-ben pedig közel 12 rugó... Persze itt jön a képbe, amit fentebb írtam, hogy igen, 2010-ben volt olyan alacsony az ára, mint most... ergo azóta nem hozott semmit, "hiába" telt el 5 év... Ettől függetlenül a legésszerűbb döntésnek tűnik, mivel bef. alaphoz (is) kéne egy minimum tőke, de építkezni már lehet arannyal is... és ott nincs egyéb költség, adó (eho, tranzakciós és egyéb nyalánkságok) sem...
Ami a bef. alapokat, online számlát illeti én is nézelődtem és ugyan arra jutottam, mint Te, hogy az aegon a legolcsóbb, jutalékban kb. ugyan annyi, mint a többi, de nincs más költség... Igaz, ehhez jobban képben kell lenni, hogy az ő alapjaik mennyire vannak top-on, főleg a többivel összehasonlítva...
Találtam is egy jó összehasonlító oldalt, amivel itt a fórumon nem találkoztam, vagy csak elsiklottam felette... De nem teszem be, ne legyen reklám...
szóval egyenlőre megpróbálom az aranyat és gyúrok a tőzsdézésre tanulással... Amúgy a topic nyitó hsz-ében szereplő deviza kereskedéssel lehet a legtöbbet szakítani? (és veszíteni még inkább...) Vagy van más alternatíva is? Mondjuk opciós ügyletnél csak az opciót lehet elbukni, de ettől még az is sok kockázatot rejt és kemény(ebb) meló... Nem?
Persze nem akartam túl sokat offolni. Bef. alapoknál egy sincs toppon 10-20 évig, akármennyire is jól csinálják, így a folyamatos menedzselés, portfólió változtatás is lényeges lehet. Te is ezt írtad nekem, ha jól értettem...
Én aranytartalékot írtam, nem arany tartalékot!
Félreértetted, Én nem ajánlom az aranyat, csak annak, akinek árupiaci befektetési alapot is ajánlanék. Nevezetesen, aki érti és tudja követni a makrogazdasági folyamatokat.

Érdekelne az az összehasonlító oldal, mert Én is szoktam statisztikákat készíteni, szerintem nyugodtan belinkelheted! Sőt, megkérnélek rá!

Érdemes (lehet) időről-időre átrendezni a befalapos portfóliót is, de jó óvatosnak maradni. Könnyen elcsábul az ember, egy -10%-os bukóban, pedig lehet, hogy a türelem rózsát terem. Tapasztalat!

A deviza és az opció (és a részvény is) más sztori. Oda komoly felkészültség és gyakorlat kell. És aktív döntéshozatal. Lehet nagyon nagyot szakítani. Akár megduplázhatod, megháromszorozhatod a pénzedet egyetlen kötéssel is. De, mivel kevés a pénzed, annyit nem tudsz keresni, hogy többé ne kelljen foglalkozni vele. Viszont megismételni biztosan nem fogod tudni.

Lehet küldeni személyes levelet is, de szerintem nem kell. Tanulságosak a fórumok másoknak is.
Pilotfish nem elérhető   Válaszol idézettel