Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2015-08-02, 22:38   #38 (permalink)
The_beginner1001
Új tag

Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
The_beginner1001 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Akkor tényleg félreértettelek...
"árupiaci bef. alap"? Ami nyersanyagokba fektet be? (bányászat, kávé, stb.) így értetted?
Az összehasonlító oldal: www.maximax.hu
Lehet kibocsátókra is "szűrni", de van toplista is, persze tényleg lehet, hogy Te már ismerted... Az emlegetett aegon alapoknál 12 hónapra a legjobb 23% volt, de, ha visszanézem 2-3-4-5 évre, akkor azért ott is van olyan, ami stabilan jó hozamot biztosított-hozott...
Régen is nézegettem bef. alapokat, és nem is egy volt olyan, ami 1-5%-ot mozgott éveken keresztül, jó esetben, vagy lement mínuszba... míg végül az alapkezelő felszámolta...
Én szombaton csináltam meg a bankmonitor 4 lépéses tesztjét, hogy mennyire vagyok kockázattűrő, vagy kerülő... kíváncsi leszek mit hoznak ki belőle, igyekeztem ráérezni, hogy mit is csináljak, de bukó szituációban tudtam, éreztem, hogy nem lesz megállás, de a pénzt sajnáltam kivenni, így mindig feleztem csak, remélve, hogy jobb lesz... A legrosszabb, amit tehetek, hogy realizálom a veszteséget... De, ha meg tartom, akkor odalesz az addigi hozam, nyereség is... Bár azok a legrosszabb alapok, amelyek 10-15-20 éves intervallumban is csak egy helyben topognak, így aki ilyenben ragad egy életre elmegy a kedve a befektetéstől...
The_beginner1001 nem elérhető   Válaszol idézettel