Téma: Metatrader 4
Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2010-08-25, 09:49   #35 (permalink)
Norb_X
Új tag

Norb_X logója

Hely: Magyarország
Összes hozzászólás: 19
Hírnév szint: 9
Norb_X már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Norb_X már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Norb_X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

2. Ha jól értem egérrel szeretnéd módosítani a stop lost. Ez csak valamilyen experttel oldható meg. Ebben a topikban már volt szó az autograf-ról, ami tudja ezt, de nem minden brókernél használható éles számlán. Nem kizárt, hogy létezik másik expert is erre a célra. Ha valaki tud ilyenről, az engem is érdekelne.

Üdv.
Norb_X
Sziasztok!

Időközben erre is találtam megoldást:
http://codebase.mql4.com/4935

Nem kell hozzá expert, elég hozzá egy script is. A script egy előre rögzített utasítássorozat, ami megkönnyíti a dolgunkat, mert egy gombnyomásra elvégzi azt az utasítássorozatot, amit mi rengeteg kattintás és pötyögés árán tudunk végrehajtani.

A linkről három scriptet lehet letölteni:
  • close_all_DragDrop.mq4 - Zárja az összes pozíciót az adott devizapáron.
  • modify_take_profits_DragDrop.mq4 - Módosítja az összes pozíció TP szintjét az adott devizapáron
  • modify_stops_DragDrop.mq4 - Módosítja az összes pozíció SL szintjét az adott devizapáron

A script telepítése
  1. Pl. a modify_stops_DragDrop.mq4 script letöltése C:\Program Files\MetaTrader\experts\scripts könyvtárba.
  2. Metatrader újraindítása
  3. Mivel a script ekkor még mq4 formátumban van, le kell fordíttatnunk a "MetaQuetes Language Editorral" ex4 kiterjesztésű fájlra a következő módon:
  4. Eszközök menü/MetaQuetes Language Editor megnyitása Cím:  menu.jpg
Megnézték: 7313
Méret:  17,0 KB
  5. Ki kell választani a navigátor ablak segítségével a modify_stops_DragDrop.mq4 scriptet, ekkor megjelenik a forráskódja.metatrader-4-mqleditor.jpg
  6. Rá kell kattintani a Compile gombra, ami lefordítja a forráskódot a ex4 kiterjesztésű fájlra. Ezt már tudja futtatni a Metatrader.
  7. A telepítés ezzel megtörtént, bezárhatjuk a MetaQuetes Language Editort.

Lehet, hogy macerásnak tűnik a telepítés, de ezt csak egyszer kell végrehajtani. Viszont az stopokat rengetegszer fogjuk még módisítani.

folyt. köv.
Norb_X nem elérhető   Válaszol idézettel