Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2015-08-06, 06:11   #40 (permalink)
The_beginner1001
Új tag

Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
The_beginner1001 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Az én ismerősöm, aki már kb. 20 éve tőzsdézik mindig azt mondta, hogy nagyban nem jó "játszani", mert elvisz a hév, akár jó, akár rossz irányba... Ő mindig egy 100-ast forgatott meg, így nem volt oka "megszédülni"... Persze ő is mérgelődött, ha a heti (ő mindig heti átlag nyereségben számolt) nyereségét bukta 1 nap alatt, vagy a felét 1-2 nap alatt... De így (szerintem) megedződött és utána már jobban tudta kezelni a dolgot. A nyereségét pedig (ha jól emlékszem) mindig alacsony kockázatba fektette, állampapírba...
Ettől még lehet, hogy nem az övé volt a legjobb stratégia...
A tőkeáttétes kereskedésben én is látok rációt, de ahhoz nagyon meg kell tanulni... (az én álmaimban már elégedett lennék azzal is, ha (a példánál maradva) egy százasból havonta ki tudnék venni egy 20-ast... (hetente 5 lenne a nyereség, levonás után... 4 évente 1 millió...) Az pedig az itt ajánlott alacsony tőkeáttétes kategória, ha jól értettem... de ez már off itt...
Ui: Én (a félreértés ellenére) asszem maradok (egyenlőre) az arany befektetésnél, ha minden igaz, ma meglesz az első vételi tranzakcióm...
The_beginner1001 nem elérhető   Válaszol idézettel