Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2015-08-11, 18:12   #42 (permalink)
Pilotfish
Szenior tag

Pilotfish logója

Összes hozzászólás: 344
Hírnév szint: 5
Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Pilotfish már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
The_beginner1001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ennyire nyár van, vagy butaságot hordtam össze? Esetleg nem tűnt kérdésnek az írásom? Arra lettem volna kíváncsi, hogy jó az irány, vagy teljesen rossz... /közeli-távoli tervek.../
Igazából nem tudtam, hogy fogjak hozzá. Mi lehet fontos, mi nem. Mi kapcsolódhat a topik témájához, mi nem. Aztán, kicsit összesűrűsödtek a dolgaim, így meg is feledkeztem róla.

Az, hogy valaki mekkora tőkét kockáztat egy pozíción, sok mindentől függhet. De jellemzően a személyre szabott stratégia, kereskedési rendszer szabályai határozzák meg. Ezek lehetnek technikaiak, de lehetnek pszichológiaiak is.

Az árupiacról: Alapblog
Továbbra is azt állítom, hogy az árupiaci befektetésekhez figyelni és érteni kell a fundamentumokat.

Az a véleményem, hogy tőkeáttét nélkül nem igazán lehet pénzt "csinálni".
A befektetési alapok is csak arra jók, hogy megőrizzék, vagy valamelyest gyarapítsák a meglévő vagyonod értékét. De meggazdagodni nem fogsz tudni belőlük. Legalább is, kicsi az esélye, hogy olyan alapot találj, ami hosszú éveken át magas hozamot tud biztosítani. De ott is hosszú évekről van szó.

Ha valaki pénzt akar keresni, szükséges a tőkeáttétel. Tőkeáttétel a beruházási hitel is, amit a vállalkozó felvesz, hogy bővíteni tudja a kapacitását.

Figyelem! A fogyasztási hitel nem tőkeáttétel! A fogyasztási hitel nettó hülyeség.

Szóval, ha nagy pénzt akarsz keresni mindenképpen kell a tőkeáttétel.

A példádnál maradva:
100 000 Ft.-ból hetente 5 000Ft. ; havi 20 000 Ft.; évi 240 000 Ft.; 4 évente 960 000 Ft., az évi 240%-os hozam.
Nem olvastam el, de talán érdekes lehet neked: Ki milyen a átlagos profit?

Azt hiszem, hogy évi 240%-os profitot csak magas kockázattal, és magas tőkeáttétellel lehet szerezni. Évi 240%-os hozam az már valóban nem a befektetési alapok világa.

Ha ilyen irányba gondolkozol, ajánlom a fórum kezdőknek topikjait. És azt, hogy kezd az elején.
Pilotfish nem elérhető   Válaszol idézettel