Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2010-10-12, 12:58   #19 (permalink)
Attis
Tag

Összes hozzászólás: 79
Hírnév szint: 9
Attis már nem kispályás.Attis már nem kispályás.Attis már nem kispályás.Attis már nem kispályás.
Alapbeállítás

Valóban nem lehet tudni mi lesz 1 év múlva. A hangulat lesz a meghatározó.
Kérdés a hangulatra, hogy hatnak a CIG Pannónia fundamentumai.

Most jelent meg a CIG értékéről egy cikk a Portfolio.hu-n: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=139687

Nem túl pozitív képet festenek a biztosítótársaság részvényeinek kilátásáról.

Magam részéről szintén nagyon magasnak tartom ezt az árfolyamot. A CIG egy olyan cég, ami nem a mutatott teljesítménynek köszönheti értékeit, hanem a nagy hipe-nak, ami körülveszi és a zűrös brókernet összefonodásnak. Unit Linked piac sem az a terület, ami nem az ügyeskedésre utalna.

Őszintén szólva nekem kifejezetten nem szimpatikus társaság a CIG. Nem mondom, hogy feltétlenül esni fog az árfolyama a részvényeinek, mert nem tudom az emberek miként gondolkoznak, milyen irracionális döntéseket hoznak érzéseik és a CIG erőteljes kommunikációjának hála.
Pusztán a számokat és a mögöttes tartalmat nézve viszont én nemhogy 938-ért, vagy 750-ért, de még 300-ért sem vennék CIG részvényeket.

No majd meglátjuk. Az biztos, hogy én távol tartom magam a CIG papírjaitól. Zűrös ez a cég akárhogyan is nézzük.