Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2016-05-23, 21:22   #16 (permalink)
jedilovag
Tag

jedilovag logója

Összes hozzászólás: 31
Hírnév szint: 9
jedilovag már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.jedilovag már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Post Nem értek semmit. :-$

Mivel végigmentem a teljes opciós tananyagon, és annyi tudás van a fejemben, hogy semmit nem tudok vele kezdeni, emiatt elkezdem rendszerezni a dolgokat. Semmit nem értek, semmiről nem tudok mondani semmit.
Szóval valahonnan onnan kezdem, hogy, eladás, vétel. Opciós területen ezt ugye call-nak, put-nak nevezzük. De mi is ez a call és a put?

Call:
Nekem jogom lesz megvásárolni az adott termékre kiírt opciót, az opció lejáratáig. Megveszem A pontban lejár az egész B pontban. Az opciós jogoknak időtartalmuk van, ha az megszűnik akkor a jog is elveszik. Viszont, én eladhatom bármikor amikor úgy gondolom, hogy az opcióm megfelelő profitot hozott C pont.

PUT:
Jogom lesz eladni a termékre kiírt opciót a lejáratáig. Megveszem a jogot A pontban, lejár az egész B pontban. Ha úgy gondolom, hogy megfelelő a prémiumom akkor eladhatom C pontban.

(Arról nem is merek írni mi történik akkor ha véletlenül nem szabadulunk meg az opcióinktól a lejárati idő előtt, mert csak rémtörténeteket hallottam róla!)
jedilovag nem elérhető   Válaszol idézettel