Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2016-08-20, 01:53   #406 (permalink)
XXX
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
Hírnév szint: 6
XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
@XXX: lehet, hogy igazad van, de az elvárások az alternatívákból adódnak. Az elsődleges cél az volt 6-8 éve, mikor belevágtam, hogy kiváltsam vele a munkahelyemet. Márpedig ott szintén azt csinálom amit szeretek, és még viszonylag jól is fizetnek. Ennél gyengébb fő jövedelemforrásra nem fogok váltani. Jó programozóként mellékállást is vállalhatok, vállalkozást is indíthatok, ha szabadidőmet még több jövedelemre szeretném váltani.
Ha ez helyett gazdasági könyveket olvasgatva spekulálnék (amit hasonló mértékben szeretek csinálni, mint a programozást), akkor szerinted mennyi pénzt kellene kockáztatnom, hogy mondjuk legalább 5 M Ftot keressek évente? Mennyi időt kellene még tanulással töltenem előtte, hogy egyáltalán tudjak évi rendszerességgel 5M Ftot keresni? Egyáltalán mekkora az esélye, hogy ha mondjuk 1-2 évet még rááldoznék a tanulásra, képes lennék bármennyit is keresni?

Itt a fórumon eddig egyedül Stingy volt az aki mondta, hogy ebből meg is tud élni, többiek leginkább csak bizakodnak, keresgélnek. Sőt, Stingy sem tiszta árfolyam spekulációt nyom, hanem inkább befektetés közeli technikát alkalmaz (részvényeket vásárolgat). Mivel nem látok bele, abba, hogy mit csinál pontosan, azt sem tudom kizárni, hogy neki is csak szerencséje volt. Az elmúlt 5-6 évben az átlag amcsi részvények önmagukban is jól jövedelmeztek (kb dupláztak ebben az időszakban), lehet, hogy egy sima diverzifikált ETFfel is pont ugyanoda jutott volna.

Szóval igaziból bár ismerek/hallottam sok sikeres, menő traderről, igaziból mg nem láttam senkit, aki ebből meg is tudott volna élni (oktatókon, robot eladókon, brókercégeken, bróker alkalmazottakon, stb kívül).

Van egyáltalán ilyen?
Szerintem nem sok. Az üzlet nem az aranyásásban van, hanem az ásók eladásában (erre utaltál Te is). Ugyanakkor ha az ember képben van, és munka mellett magasabb idősíkban, kevesebb áttétellel, nagyobb stoppokkal elér 10-30%-ot már az sem rossz. Az igazi üzlet az ásóeladáson kívül persze kereskedni más emberek pénzével (OPM = other people's money), de ez még az USA-ban is keveseknek adatik, főleg nem Mo.-n. Soros is akármilyen jó trader, ha saját pénzével kereskedett volna egész életében most tényleg csak Gyuri Bá néven futna és max. a szomszédjai ismernék.
XXX nem elérhető   Válaszol idézettel