Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2016-11-07, 22:01   #18 (permalink)
kockasseggu
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Elm eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok,

a topiknyitó hozzászóláshoz szeretnék csatlakozni, egy kicsi más oldalról, mégpedig a költségek oldaláról.
Amit ott leírt, ahhoz hasonlót tervezek én is, és keresem a lehető legkisebb költségű megoldást.

Leírnám én hogy látom, javítsatok ki ha tévedek, vagy egészítsétek ki ha tudtok jobb megoldást.

ETF portfóliót állítanék össze. A példa kedvéért mondjuk 5M forintból, hosszú távra, 10 évre. Hogy milyen összeállítás lenne jó, az most másodlagos. Hogyan a legolcsóbb?

A KBC-nél 0,01%/hó a számlavezetés, es 6000 Ft/év.
Veszek rá ETF-eket (akár TBSZ-re, az külön nem kerül pluszba), 0,35% jutalékért, 5M eseten az 17.500 Ft. (kb., diverzifikaciotol fuggoen)
Évente kiegyensúlyozom, ha kell, az legyen kb. évi 2000 Ft vételi/eladási költség.
Kifizetéskor levonnak 0,1%-ot, az kb. 5000 Ft.

Ha jol szamolom 10 ev alatt ez kb. 100.000.- Ft, vagyis a tőke 2%-a.

Ez tíz évre nézve nem tűnik soknak, pláne, ha banki befektetési alapokhoz, vagy életbiztosításhoz hasonlítjuk.

Nem felejtettem ki valamit? Ennyiből tényleg ki lehet hozni? Nincs kulon pluszban a torvényi tranzakciós adó? (ami 0.1%-nál magasabb szokott lenni általában a bankoknál)
Van esetleg olcsóbb megoldásra ötletetek?

Nem tudom miért, de a külföldi brókerektől, mint az Interactive Brokers es hasonlók valamiért ódzkodok.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat.

Mennyi a haszonelvárásod százalékban a 10 évre?