Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2017-01-07, 06:54   #34 (permalink)
AlpinForex
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 346
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
B. verzió: USDben vezetted a számládat, abból vettél résztényt. Záráskor a részvényed 2 USDt ér (azaz nyertél rajta 100%ot). Azonban ezt fel akarod használni, akkor át kell váltanod 1 EURra, tehát ugyanúgy 1 kg kenyeret vehetsz belőle, mintha EURban vetted volna a részvényt.
Szia Smk!

Toki eredeti hozzaszolasa, melyre reagaltam, igy szol " euroban veszek usd alapu reszvenyt amerikai tozsden."

Gondoljuk ezt vegig egyutt egy konkret peldan keresztul. 2015 januar elsejen van 10e eurom. Mivel hiszek az elektromos autozas fenyes jovojeben 1.21 arfolyamon atvaltom es a kapott 12100 dollarert veszek 55 db Tesla reszvenyt 220 dolcsi/ reszveny kurzuson. 2017 januar elsejen ranezek az arfolyamra es azt latom, a Tesla a ket ev alatt semmit nem emelkedett, sot 2.3 szazalekot csokkenve 215 dollaron all. Csalodott vagyok, eladom, es az erte kapott 11825 dollart visszavaltom eurora 1.05 arfolyamon. Es most jon a meglepetes, hisz 11262 eurot kapok, azaz 12.6 szazalekot nyertem az ugyleten, bar a reszvenyt rosszul valasztottam meg. (Ha euros befektetesi alapon keresztul tortenik ugyan ez az ugylet a hatterben hasonlo logika szerint szamitodnak az eszkozertekek)

Az altalad hozott elso peldaban eurobol euros reszvenyt veszel, a masodikban szinten, csak kozben oda es vissza csinalsz egy eur usd, majd usd eur konverziot. Ebben a ket esetben termeszetesen a vegen ugyan annyi penzed lesz. (Ha a reszveny ara nem valtozott, a tranzakcios koltsegektol eltekintve)
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel