Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2017-01-30, 23:03   #36 (permalink)
AlpinForex
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 376
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Vaaagy úúgy...Ezek szerint van egy kalkulációja az elemzőknek, a vállalati menedzsmentnek és a tömegnek...ha jól értem...
Bár ezek közül nyilván a tömeg akarata a fajsúlyosabb...
Bar az ironia detektorom kijelzett, azert megprobalom megvilagitani mire gondolok. Eloszor is szerintem nem a tomeg, hanem a penz akarata a fajsulyosabb. Ezerszer egy reszvenynel egyszer ezer rendszerint erosebb, ha koncentraltan lep piacra. De abban biztos lehetsz, hogy a smart money nem csak a netto eredmeny sor alapjan fog piacra lepni. Es igen, az elemzoknek, a menedzsmentnek es a tomegnek is van egy kalkulacioja. De a minoseguk kozott zongorazni lehet a kulonbseget. A legjobban nyilvan a bennfentes vezetok ismeri a ceget. Szamtalanszor elofordul, hogy a jo eredmeny utan csititani akarjak a varakozasokat, vagy egy gyenge negyedev utan verbalisan probaljak megtamadztani az arfolyamot. A konkret kerdesedben szereplo ceg vezetosegi osszefoglaloit nem olvastam, de azert az arulkodo, hogy a menedzsment sajat reszvenyei tekinteteben folyamatosan az eladoi oldalon van. Az elemzok szinten meglehetosen jol ismerik a cegeket, de hogy ebbol mit osztanak meg az ingyenes hirlevelekben, az mar elsosorban az altaluk kepviselt brokerceg, vagy hedge fund erdekeit tukrozi. Az elemzesuk valos eredoje nem a szavakbol, hanem a tettikbol ismerheto meg. A konkret esetben az latszik, hogy a reszvenyek tobb mint 80 szazaleka nagy alapok kezeben van, de az elmult 6 honapban a reszesedesuk inkabb csokkent mint stagnalt. Ez ido alatt a reszveny ara nott. Hogy lehet ez? Valoszinuleg a harmadik csoport, az altalad tomegnek nevezett "tudatlanok" vasarolnak, akik az elemzoi minositesek, ujsagcikkek, az eredmenybeszamolok par kontextusbol kiragadott szama, valamint a technikai kep es a multbeli teljesitmeny alapjan hoztak meg dontesuket. A relevans kerdes szerontem az, hogy ezek a vasarlasok hosszutavon kinek az erdeket szolgaljak valojaban?
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel