Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2017-02-06, 07:05   #6 (permalink)
moneymentor
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.246
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nagyon nagy hendikeppel indulsz
Ezzel még nem sikerült eltántorítani… De komolyra fordítva, sok kérdést felvetettél, amit érdemes átgondolni.

Azt hiszem egy kicsit más szemlélet kell a részvényekhez, befektetéshez,mint a forexhez, spekulációhoz.

Részvény + befektetés– tulajdonosi jogot jelent egy remélhetőleg jól működő cégben. A tulajdonos szemlélete nem rövidtávú és „nix ugribugri”, ha esik az árfolyam.

CFD – igen, én is eléggé költségesnek látom, de vannak előnye is: a tőkeáttétel miatt nem kell annyi pénzt beletolni, de több hozamot lehet elérni, rugalmasabb, gyorsabb a számlanyitás, jó a felület, forintban is tudok tervezni, utalni pár órán belül..

Osztalék – beépül a CFD árába, de igazából én eddig se az osztalékkal kerestem több pénzt a részvényekkel.

Részvényválasztás – igen, ez egy fontos tényező. Én ebben a Graham-Buffett féle értékalapú szemléletet követem. Igyekszem minél olcsóbban venni. Így kifejezetten örülök árfolyamesésnek, mindenféle történelmi mélypontnak… Ez nem szerencsejáték.
Ellenben nem ugrok egy sztorira, vagy nem hiszek a DCF (diszkontált cash flow) modellben, ami többnyire csak csillagjóslás komolyságú.

Szóval vannak hátrányok, de előnyök is a Fundmanhoz képest. Szerintem tudom majd hozni a 4,25% hosszabb távon.

De ettől függetlenül érdekel, ki hogy részvényezik a haladók közül.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel