Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2017-02-06, 19:27   #9 (permalink)
AlpinForex
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 346
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Osztalék – beépül a CFD árába, de igazából én eddig se az osztalékkal kerestem több pénzt a részvényekkel.
Szia!

Erre kérdezz rá a szolgáltatódnál, mert pl az én brókeremnél nem így van. De igazából logikailag sem érteném, hogy épülhetne be a CFD árába a kifizetett osztalék, hisz a mögöttes termék (amit a CFD tickre pontosan lekövet) ára a szelvényvágás napján rendszerint az osztalék árával csökken, hisz cash megy ki a cégből. Az általam felvetett problémát az okozza, hogy ha 100 forinttal csökken a részvény árfolyama, akkor az lebegő mínusz, melyet a tulajdonos oldaláról elvben kiegyenlít a 100 forint készpénz. A gyakorlatban viszont a 100 forint cash magánszemély esetén nem 100, hanem csak kb. 70, mert a többit a kifizető levonja adóba. ETF-eknél valóban van olyan, ahol az osztalék beépül az árba (total return), de többségében azok is kifizetik a bennük keletkező osztalékot. Egy szó mint száz érdemes odafigyelni erre, mert például engem két órán át izzasztott az adórevizor a külföldi illetőségű osztalékaim kapcsán.
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel