Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2017-02-09, 15:46   #19 (permalink)
moneymentor
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.281
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Sok érdekességet írtatok, mióta nem fórumoztam.

fxtrader55:
Igen, a cfd nem jelent részvényesi jogot, de attól még lehet hasonlóan kereskedni. A profitot úgyis az árfolyamnyereség fogja leginkább hozni. A tőkeáttétel meg egy plusz lehetőség.

Alpinforex:
Kösz a linkeket. Bár én nem említeném egy bejegyzésben Buffettet és az osztalékos gurut.
Az utóbbiról a véleményemet már leírtam: Könyv vélemények

lost89:
Peter Lynch: Sikerrel a tőzsdén című könyvében 6 féle részvény-célcsoportról ír. Én értékalapon kereskedek, te egy sztorit ismertél fel. Mindkettőből lehet profitálni (idővel).

Alpinforex jól írta, értékalapon az egyik mutató lehet a P/B.
Gondoljunk bele, mennyit is ér egy cég egy részvénye. Ha most azonnal fel kellene számolni, akkor ez kb. az eszközök (ingatlan, gépek, alapanyagok, kész termékek…), mínusz a rövid, hosszú hitelek, egyéb tartozások, kifizetések, esetleg korrigálhatjuk a reálisan várható eredményekkel, osztva a részvények darabszámával…
Szóval amikor egy részvény már 30-50-100-szoros áron forog, mint amit ér, akkor az már lufi, hisztéria az értékalapú befektetőnek.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel