Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2017-08-16, 14:47   #7 (permalink)
independence
Szenior tag

Összes hozzászólás: 137
Hírnév szint: 1
independence a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia Forexklub!

Mivel a kezdeményezésedet alapvetően hasznosnak tartom egy alapvetően elkapkodott trade kiposztolásával szeretném megtörni a jeget, hogy mások is előbújjanak az árnyékból. Azt ugyanakkor építő jellegű észrevételként szükségesnek érzem megjegyezni, hogy az RR abszolutizálása, mint legfőbb (verseny) értékmérő szerintem nem jó irány, hisz egy egy sikeres belenyúlással esetenként akár több százszoros RR is előfordulhat. Persze ez nyilván jó és mindenki örül, de szerintem nem (csak) az a jó vadász, aki szökőévente lő egy mammutot, hanem az (is) aki naponta leterít egy-két antilopot, esetleg nyúlból pár tucatot... Ami igazán fontos, hogy ne elégedjünk meg tücskökkel és mindig gyorsabban fussunk, mint az oroszlán... És az, hogy ha egy lövés nem pont a szívbe ment, vagy konkrétan elhibáztuk, utólag kielemzésre kerüljön mi volt a baj, hogy igaz legyen a közhely: vagy nyersz, vagy tanulsz...

Csatolás 10884

Mi volt a hiba:

Az utolsó stophúzással meg kellett volna várni a napos (éjszakai) low letörés visszatesztjét. Ugyanakkor, mivel az órás trend egyértelműen bullish, és a trade kontratrendben futott biztonságosabbnak ítéltem a szűk stopot. Egy órával az exit után látható, hogy még 12 pipet ment jó irányba a trade, melyből, price action elvek mentén még 5-6 pip extra nyerőt ki lehetett volna hozni, de akkor nem lett volna időm megírni ezt a posztot...

Szia!
A stratidat nyilván nem ismerem, de a kezdeti stoppal kapcsolatban lenne kérdésem. Látom, hogy 3,5 pip, ami elég szűk, még akkor is, ha M1-ről beszélünk. Nekem úgy tűnik, hogy a normál piaci pezsgés kiüthet anélkül, hogy az irány fordulna.
Ez kivételes helyzet, ahol ilyen szűk stopot alkalmaztál, vagy nálad ez normál?
Köszönöm a választ.
independence nem elérhető   Válaszol idézettel