Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2017-08-16, 21:43   #12 (permalink)
falcon
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
Hírnév szint: 4
falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia!

Ebben az agresszív, alapvetően price action alapelvekre épülő stratégiában a stop jellemzően 3-5 pip...
Szia AlpinForex!

Remek poszt! A szűk stopnál a RR ugye 1:3 akar lenni?

Írtad hogy a számok csak a könnyebb megértést segítik. De szeretném megkérdezni, hogy 1:3 RR környékén tudsz 40%-os találati arányt hozni? Mert ez azért durván jó teljesítmény 4 pip stoppal.

Érdekelne a tapasztalatod a stophúzással kapcsolatban. Maradjunk a szűk stopnál, ahol nincs idő pöcsölni 1:3RR (4:12 pip). Te milyen stopkövetést alkalmazol ilyen alacsony időtávon?

Nekem ilyen szűk stopoknál nem igazán jött be a BE, illetve konzervatívabb (már ha lehet így nevezni ezen a távon) stopkövetés. Olyan gyakran kivett, hogy nem tudtam profitot csinálni - csak stagnáltam. Ezért vagy azt csinálom, hogy fix SL és TP, vagy a TP szint közelében (jelen példánál maradva 2,8-3 RR körül) alkalmaztam automata agresszív stopkövetést. Ez nálam azt jelenti hogy a profit 85%-át onnantól kezdve védem. Ezen a ponton nyilván nagyon gyakran kivesz, viszont adok esélyt nagyobb nyerőknek. Számomra az a furcsa, hogy ez a két technika szinte azonos eredményt hoz. Abban viszont biztos vagyok, hogy lehetne még ezen fejleszteni - ézért érdekelne a tapasztalatod és véleményed.
falcon nem elérhető   Válaszol idézettel