Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2017-08-16, 20:55   #13 (permalink)
AlpinForex
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 347
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
binarytrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Alpin, csak egy felvetés: amennyiben kisebb stoppal kisebb lenne a találati arány, akkor ezt simán nyerővé lehetne tenni azáltal, hogy kötöm az ellenkezőjét... Miből gondolod, hogy m5 vagy m1-ben példa kedvéért 1:2 RR trade kisebb valószínűséggel történik, mint h1-h4-en? Most azt ne vegyük bele, hogy a spread és jutalék miatt kisebb a profit, vagy hogy 5 pipre jóval nagyobb lotot kell kötni, mint 20-40 pipre. Csak tisztán a találati arányt nézzük. Miért lenne kevesebb esély m5-ön?
Szia Binary!

Lehet, hogy nem teljesen értem amit kérdezel. Eltekintve attól, hogy az alacsonyabb időtáv zajosabb, és hogy a szélsőségesen szűk spread ebbe a „pezsgésbe” könnyebben beleesik, mint egy már kiforrottabb folyamatokat megjelenítő H4-es chart jellemzően technikai alapon elhelyezett távolabbi stopjai, hol állítottam én olyat, hogy M5-ön az 1:2 RR trade kisebb valószínűséggel történik, mint h1-h4-en? Az előző posztomban csatolt táblázatban arra utaltam, hogy ha pl. fix 12 pip a take profit, akkor egy 4 pipes stop nyilván nagyobb valószínűséggel teljesül, mint egy 12 pipes stop, viszont mivel 12 pipre kisebb pozi méret köthető, mint háromszor kevesebb kockázatra a romló találati arányt a nagyobb profit potenciál egy szintig képes felülkompenzálni.

Helyesbítés: a táblázatban a 4 pip riskre 12 pip profit oszlopban az RR természetesen 1:3 és nem 1:2. Elnézést kérek, így jár aki FOMC Meeting Minutes alatt próbál meg szimultán posztolni és kereskedni...
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel