Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2017-08-17, 11:21   #24 (permalink)
Forex Klub
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
binarytrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
m5-ben 4-5R ha nincs meg nem éri meg kereskednie? 5 pip stoppal min. 25 kell, hogy megérje? Ezt átgondoltad?
Kicsit szűk a fórum keret ennek kifejtésére, és lehet félreérthetően írtam.

M5-ben van pl. egy átlagos 25 pipes hullám az instrumentumban. Jellemzően ennyit megy átlagosan. Ebből kézi kereskedéssel, jó ha megfogsz 50%-ot, vagy picivel többet. Ha az alsó 1/3-ban szálltál be, minimum teszel egy 7-8 pip stopot az aljig. Erre jön a spread +1-2 pip. 50% találati arány mellett, neked legalább ettől többet kell nyerned. Szóval a jó eséllyel megfogható 13-16 pipes mozgásból marad 3-6 piped, ami 50%-os találati arány mellett gyarapíthatja a számlád.
Azt szerettem volna írni, hogy ha ebből a várható 13-16 pipes mozgásból nem jön ki a spread költsége legalább 4-5ször, akkor én el sem indítom a tranzakciót. Mert a spread mérete igenis fontos a várható mozgáshoz képest. Ezért hanyagolható el nagyobb időtávon.

Inkább tegyetek be képeket kötésekről!