Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2017-08-18, 09:04   #45 (permalink)
AlpinForex
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 347
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Szia Falcon! Szia Independence!

Mivel mindketten hasonló témát vetettetek fel talán megbocsájtjátok nekem, ha egy poszton belül válaszolom meg őket. Elnézést, hogy csak most, de a topic felgyorsulásával kicsit elveszítettem a fókuszt...

Engem az érdekelne, hogy szűk stop esetén, ahol 60%-ban buksz, azokból mennyi a teljes kockázat elvesztésével, fél kockázat illetve kis kockázat elvesztésével zárult tradek aránya. Ugyanez a még tágabb stop esetén, ahol csak 40% a bukó. Nem konkrét számok érdekelnek, hanem a hatékonyság összegezve.

Először is: a 60/40 arány csak demonstrációs célt szolgáló adat, de értem mire vonatkozik a kérdés. Válaszom egyszerű: Gyakorlatilag valamennyi vesztő trade teljes riskkel ér véget. Egy 3-5 pipes stopnál se idő se értelme nincs a módosítgatásnak, egy maximális 8-10 pipen induló trade esetében pedig a stop azért annyi, amennyi, mert a signal ennyit igényel (és a piaci környezet miatt ezt hajlandó is vagyok felvállalni) Amíg a signál sugallta várakozásom nem dől meg, addig a stop az eredeti helyen marad, viszont, ha teljesül az alakzat célára (mely nem esik egybe az enyémmel) a stop amúgy is BE-be kerül. Olyan tradeket nem kötök, melyben a jel ugyan csak 5 pip stopot igényelne, de biztos ami biztos alapon 10 pipet hagyok rá vagy azért nő meg a stopigény, mert ugyan elszaladt a piac az ideális beszállási pontról, de még megpróbálok felkapaszkodni a robogó vonatra.

Te milyen stopkövetést alkalmazol ilyen alacsony időtávon?

Amint teljesült a signáltól elvárt alap elmozdulás várakozás azonnal nullába húzom. Valószínűleg sokak számára ez nem egy profi hozzáállás, de számomra anyagi és mentális szempontból ez vált be. Inkább legyen 20 tradből 10 nullás és csak 4 nyerő, de az esetleges kirázódást követő célár elérés elmaradt haszna számomra közömbös és kevésbé fáj, mint amikor pár perc alatt esetenként több száz valóságos dollárt vesz ki a zsebemből a piac, pláne, ha az előzetes várakozásom utólag helyesnek bizonyul. Meggyőződésem szerint a tradernek a tőkéje és a hite a két legfontosabb fegyvere, mindkettőre vigyázni kell, hogy sikeres legyen a piacon. Nekem évekbe telett, mire kitapasztaltam a saját kockázat tűrő képességem határait. Végül a kis összegű, „leszarom” pozíciók helyett a valós téttel bíró, de agresszív tőkevédelemmel kezelt stílus mellett tettem le a voksomat.
De visszatérve a stopkövetésre: BE után lazábbra veszem a figurát. Ha van kedvem, időm, idegem folyamatosan szemmel követem a mozgást és ha technikailag indokolható szint alakul ki, ahhoz igazítom a stopot. Ha nincs, csak 4-5 percenként pillantok rá a pozira és az akkori szituáció alapján húzom a stopot. Ha az ár eléri a célár 75 százalékát, megszólal az előzetesen beállított jelző. Felfogásom szerint erről a pontról már több a vesztenivalóm, mint amit nyerhetek, tehát aktív árfigyeléssel amint fordulatra utaló jelet látok zárom a pozíciót, legkésőbb a potenciális nyereség felében. TP-t többnyire használok, de ha a 75 százalékos jelzőnél úgy ítélem meg, hogy a mozgás extra momentumot mutat, akkor kiveszem és aktívan figyelve hagyom futni a pozíciót.

1:3 RR környékén tudsz 40%-os találati arányt hozni?

Elvileg igen, gyakorlatilag nem tudom. Megmagyarázom, miért ilyen dodonai a válaszom.
1. Eleve a tradek közel fele nullás, ezt én a találati arányba nem számolom be. Ezen lehetne vitatkozni, hogy jó-e vagy sem, nálam így van, más meg másképp csinálja.
2. A maradó tradek kb 45-50 százaléka minimum 1R nyerő. De, hogy ebből mennyi az 1:3, azt nem statisztikázom, mert bár értem és elfogadom, ha valaki erre koncentrál, a magam részéről ezt félrevezetőnek tartom. Minden trade más stop, TP és ebből következően lotmennyiség kombinációjából áll össze. Van aki egy 12 pipes ranget 4 pipes stoppal játszik meg és tízből négyszer nyer, mégis az 1:3 RR ellenére kevesebbet keres, mint az az RR 1:2 kereskedő, aki 6 pipes stoppal indul és 6x nyer. Viszont, ha a 4 pipes kereskedő arányosan nagyobb lotszámmal lép piacra már fordul a kocka. Most akkor ki a jobb? Mi a mérvadó megközelítési forma? Szerintem az, aminek anyagi és mentális következményeivel a trader hosszútávon együtt tud élni, ezért ennek személyre szabása a trader lét sikerének egyik legfontosabb kulcsa... Van aki az én rendszeremben azt látja, hogy csak húszból csak ötször nyer. Én viszont ugyanezt úgy látom, hogy húszból 15-ször kvázi "kockázat nélkül" esélyem van a jackpotra, melyből 5x sikerül is elvinni azt. Hogy ez éppen a kezdeti kockázat 2-3-6-10 szerese, kicsit a tudás, többnyire szerencse kérdése. A lényeg számomra az, hogy a Profit (faktor) a hó végén egy csinos szám legyen.
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel