Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2017-08-18, 10:52   #49 (permalink)
independence
Szenior tag

Összes hozzászólás: 177
Hírnév szint: 1
independence a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia Falcon! Szia Independence!

Mivel mindketten hasonló témát vetettetek fel talán megbocsájtjátok nekem, ha egy poszton belül válaszolom meg őket. Elnézést, hogy csak most, de a topic felgyorsulásával kicsit elveszítettem a fókuszt...

Engem az érdekelne, hogy szűk stop esetén, ahol 60%-ban buksz, azokból mennyi a teljes kockázat elvesztésével, fél kockázat illetve kis kockázat elvesztésével zárult tradek aránya. Ugyanez a még tágabb stop esetén, ahol csak 40% a bukó. Nem konkrét számok érdekelnek, hanem a hatékonyság összegezve.

Először is: a 60/40 arány csak demonstrációs célt szolgáló adat, de értem mire vonatkozik a kérdés. Válaszom egyszerű: Gyakorlatilag valamennyi vesztő trade teljes riskkel ér véget. Egy 3-5 pipes stopnál se idő se értelme nincs a módosítgatásnak, egy maximális 8-10 pipen induló trade esetében pedig a stop azért annyi, amennyi, mert a signal ennyit igényel (és a piaci környezet miatt ezt hajlandó is vagyok felvállalni) Amíg a signál sugallta várakozásom nem dől meg, addig a stop az eredeti helyen marad, viszont, ha teljesül az alakzat célára (mely nem esik egybe az enyémmel) a stop amúgy is BE-be kerül. Olyan tradeket nem kötök, melyben a jel ugyan csak 5 pip stopot igényelne, de biztos ami biztos alapon 10 pipet hagyok rá vagy azért nő meg a stopigény, mert ugyan elszaladt a piac az ideális beszállási pontról, de még megpróbálok felkapaszkodni a robogó vonatra.

Ebben az esetben elég nagy R/R-rel kell dolgoznod, hiszen a pl.: 40%-os nyereségi ráta csak egy része záródik céláron, míg egy jó része valahol útközben. Így nem a teljes R/R-es nyereséges tradek állnak szemben a teljes veszteségű tradekkel, hiszen a nyereséges tradeknak csak egy része érte el a célárat.
independence nem elérhető   Válaszol idézettel