Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2017-09-20, 18:06   #203 (permalink)
AlpinForex
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 475
Hírnév szint: 3
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem tudom mit csinaljak holnap delutan az EUR trade-jeimmel... hetvegen nemetorszagi valasztasok vannak... ez pedig hetfon vagy kurva nagy profitot jelentene EURGBP es EURAUD tradeken vagy pedig visszaadok minden profitot... me gondolkodnom kell hogyna menedzseljem oket... valami otlet?
Szia!

Én lezártam az EURGBP pozit. (aud-ban nem voltam benne) Hogy miért? Ha őszinte lennék magamhoz, bevallanám, hogy mentális gyengeség miatt (túl szép volt a nyerő, hogy ne fájjon, ha elolvad), de persze „okosan” meg is tudom magyarázni az okokat:

1. Ma FED ülés, vasárnap német választások: bármi lehet a piac reakciója és annak az ellenkezője is: ez kaszinó és ehhez már öreg vagyok!
2. Elliott nálam még nem ágyazódott be annyira, hogy a belévetett hitem olyan erős legyen, hogy egy számomra jelentős összegű lebegőt pusztán erre a meggyőződésre alapozva visszaengedjek.
3. A trade police-m szerint a pár emelkedő trendben van, így a kontratrend trade fokozott óvatossággal, konzervatívan kezelendő
4. A saját szint/trend objektívemen keresztül a pár eddig azt csinálta ami elvárható: kitört a 83,5-87,5 sávból, megcsinálta a célárat, majd éppen most visszateszteli a kitörési zónát. Hogy innen merre indul el, azt PA alapján tudnám valószínűsíteni, de ehhez nyugodt környezet kellene, de az elkövetkező napokban ez várhatóan nem áll fenn (lásd 1. pont)

Hogy mit javasoljak neked? Egyetértve Chartisttal biztos vagyok abban, hogy nem vagy rászorülva a tanácsaimra. Inkább csak általánosságban jegyzem meg, hogy a felezés általában jót tesz álmatlanság ellen, hisz –hogy Eszter fórumtársunkat idézzem- ezek után felisjó meg leisjó lesz.
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel