Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2017-09-21, 10:27   #206 (permalink)
equalizer
Szenior tag

equalizer logója

Hely: Marosvasarhely, RO
Összes hozzászólás: 571
Hírnév szint: 1
equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül equalizer részére
Alapbeállítás

Idézet:
chARTist eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem nincs neked efféle gondod :-)
Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia!

Hogy mit javasoljak neked? Egyetértve Chartisttal biztos vagyok abban, hogy nem vagy rászorülva a tanácsaimra.
Koszonom, hogy kinezitek belolem ezt... viszont a kerdesem komoly volt. Meg dolgozok a kereskedesi stilusom trade menedzsment reszen, mert ez az ami tenyleg nagyon nehez es elegge tokeletlen vagyok benne... Elorelatni a piacot mondhatni gyerekjatek egy nyitott pozi menedzselesevel szemben (beszelunk elo szamlas nagy pozikrol, real time-ban es nem visszanezetbol)... es van meg amit fejlodjek ezen a teren, ket nagyon jo peldat is hozok ra:

1. USDCAD: 2016 novembereben (ahol a narancssarga nyil van) mondhatni tokeletes elorejelzest adtam el azzal kapcsolatban, hogy mi fog tortenni az elkovetkezo 1-2 evben... http://www.tradingview.com/chart/USDCAD/dP9bAFhl/ az arfolyam ezt mondhatni pipre pontosan be is tartotta, meg most 1 ev utan is azt mondhatni... ami nem kicsi dolog (minden szerenyseg ellenere)!!!

legyen-tied-honap-kereskedese-usdcad-forecast.png
a zold es piros sav itt nem a pozira szol, hanem szemleltetesi eszkoz csak...

Kivartam szepen a tokeletes beallot (2017 majusa korul, tehat 7 honapot varva ra), bealltam shortba pipre pontosan az impulzus csucsan (ahol a zold sav kezdodik) es talald ki mi tortent... megfogtam az 1200 pipes zuhanasbol (amennyit a zold+piros sav tart) eros 70 pipet (amennyit a zold sav tart)... (agyrem!!!) ha miertekre gondolok ezek jutnak eszembe:
- tultredeltem magam, tul nagy pozival szalltam be es megvakitott a 70 pipre eso profit (tudom, most visszanezetbol mekkora hulyesegnek tunik a kiszallas, igy 1200 pip utan... de ebbol adodik a masodik pont)
- azt gondoltam, hogy kiveszek 70 pip profitot, varok egy korrekcios 2.-ik hullamot es ujraallok... ez mar nem kovetkezett be, mert mar nem volt ra lehetoseg, szakadt tovabb az ar... tehat egy jo, hosszutavu trade mikromenedzselese nem a legjobb otlet...
- a kovetkezo zaszlonal a beallo mar nem nezett ki olyan jol, igy ezt hanyagoltam (megjegyzem, hogy ha lett volna egy nyitott profitban levo pozim, akkor most siman ratettem volna meg egy pozit, de igy nem volt kedvem visszaadni a piacnak a meglevo profitot, vagy valami ilyesmi lehetett a fejemben...)

2. EURNZD: majdnem tokeletesen ugyanez tortent mint a USDCAD eseten, csak itt long volt a pozi, 3 honapot vartam a tokeletes beallora, januarban bealltam es 120 pip utan kivettem a profitot... utana meg neztem hogyan megy meg 1000 pipet nelkulem...

Azota mar sokat fejlodtem e teren, a GBPJPY treden mar 835 pipet fogtam, ellenallva a kisertesnek, hogy tegyem el a profitot stb. ugyanezt gyakorlom most az EURGBP-n, ezert volt a kerdes... tudalatti modon megerositest kivantam kapni a mikromenedzselesre vagyis, hogy mas is jo otletnek tartja, ha most elteszem a profitot es aztan majd meglatjuk... ...felismertem a mintat, orvoslom...
equalizer nem elérhető   Válaszol idézettel