Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2017-09-21, 11:26   #208 (permalink)
AlpinForex
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 401
Hírnév szint: 3
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Koszonom, hogy kinezitek belolem ezt... viszont a kerdesem komoly volt. Meg dolgozok a kereskedesi stilusom trade menedzsment reszen, mert ez az ami tenyleg nagyon nehez es elegge tokeletlen vagyok benne... Elorelatni a piacot mondhatni gyerekjatek egy nyitott pozi menedzselesevel szemben (beszelunk elo szamlas nagy pozikrol, real time-ban es nem visszanezetbol)... es van meg amit fejlodjek ezen a teren
Szia Equalizer!

Ezen a területen nekem is nagyon sok fejlődni valóm van, ezért amit mondani tudok az csak vak vezet világtalant... De hátha:

1. Statisztikázz! Tudom, ez nem ma fogja megoldani a problémádat, de szerintem ez az egyetlen út, hogy tisztán láss a mi éri meg tekintetében. Az nagyon klassz és egy jó irányba tett lépes, hogy megvannak a múltbéli „sérelmek” jegyzőkönyvei a fiókban. Húúú, mennyit kerestem volna... De ha csak ezek vannak meg és az utólag bizonyíthatóan jogosan 1-2 száz pipben lezártakét nem teszed mellé könnyen becsapod magadat. Egy 1000 pipes lehetőség elszalasztása nem is olyan fájó, ha bizonyítani tudod magadnak, hogy előtte 10 alkalommal igenis helyes volt ugyanolyan érzések és hasonló piaci szituáció mentén 200 pip nyerőben lezárni a pozíciót. Hisz így nem mínusz 1000, hanem valójában plusz 2000 nyerőben vagy. A plusz 1000 trade végigülése az egónak jó, ez nem kérdés. De, ha sokkal többször nem jön be, mint igen a kockás lap könnyen bebizonyíthatja, hogy magas az ára, és nem éri meg. Vagy igen, de a lényeg, hogy ezt ne az érzéseid, hanem a számok döntsék el.

2. Objektivizálj! Minden helyzet más és más, ugyanakkor valójában mégsem. Lehet, hogy nem 5-10, hanem húsz tipikus döntési típus helyzet van egy tradben, de a szám mindenképpen véges. A Te viszonyulásod hozzájuk viszont végtelen! Ha nincsenek egyértelmű szabályaid, melyek esőben, szélben, ha cigánygyerekek hullanak az égből akkor is kötnek téged, akkor könnyen elsodor a pillanatnyi hangulatod, a lebegő nagysága, vagy éppen az előző tradek sikere vagy sikertelensége. És nem döntesz jól. Vagy ha igen, a jövőben minden ilyen elven meghozott döntés véletlenszerű lesz, futóhomok, melyre nem építkezhetsz. Regulázd meg az egódat! Azonosítsd a döntési pontokat, szedd ízekre az ott előforduló piaci és mentális szituációkat és a statisztikád alapján hozz egyértelmű szabályokat. Ha ez meg ez lesz ezt meg ezt fogom tenni. Nincs de!

A trading paradoxona, hogy elsősorban a szabadságra vágyó emberek vágnak bele, de csak az lesz sikeres, aki megkérdőjelezhetetlen szabályokkal képes önön szabadságát megregulázni .
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel