Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2017-09-21, 14:13   #211 (permalink)
equalizer
Szenior tag

equalizer logója

Hely: Marosvasarhely, RO
Összes hozzászólás: 859
Hírnév szint: 1
equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül equalizer részére
Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
pl usd/cad manageléssel kapcsolatban, ami szerintem nem is olyan nagyon bonyolult dolog.

1. kép a napi chart, amin a napnál is világosabbak a szintek.
Bár tudom te S/R betegségből már kinőttél, de azért a szintek, azok szintek.
Legalábbis véleményem szerint vizszintes vonalakat még a legkevésbé tapasztalt szereplők is tudnak húzni ezen a charton is.

A másik az örök sláger a fibo szintek.
Ezt is tudjuk még a nagy könyvből hogy mi számít, mi nem, így nem is ragoznám túl, tudja mindenki.
Nálam a bejelölt szint adja magát, meg kell játszani.
Bár veled ellentétben fogalmam sincs hogy mi fog történni a jövőben, vagy másnap, nemhogy 1 év múlva, de azért szoktam tradelni.
Ha tudnám a jövőt akkor stop-ot nem használnék, de mivel nem tudom, így használok.
Tehát stop az utolsó csúcs és a napi fibo 61,8 fölött.
Célár meg a az ápr 20.-i alj, mert ugye ez is napnál világosabb szint.

Managelés.

Ha ilyen erős trend alakul ki, mint azt az ábra is mutatja és napi célárat akarok lekereskedni, managelni, akkor nyilvánvaló hogy micromanagelés szóba sem jöhet.
Legfeljebb elvi célár előtt válthat az ember hasonlóra.

Mutatom a képet, pl. egy megfelelő managelésre ilyen szituációban.
Célár előtt h1 idősíkban megelőző korrekciós szakaszok teteje, vagy ahogy a képemen látod visszamenőleg a második korrekciós szakasz teteje.
Ez kicsit konzervatívabb, nem annyira szűk követés.
Célár előtt még így is kb 2x akkora stop, mint ami célárig van szakasz.
Én pl valami hasonló logika mentén tudok megfogni egy ekkora esésben közel 9000 pontot, ha már hosszabb idősíkot veszünk alapul.
Csatolás 11127
Kielemzem kicsit a te chartodat ugy ahogy en lattam annak idejen real time-ban... (visszanezetbol mindig sokkal jobban tudom en is, hogy mit kellett volna csinalni.

legyen-tied-honap-kereskedese-screen-shot-9-21-2017-3.43-pm.jpg

Abban a pontban ahol te mutatod a beallot, visszanezetbol tokeletes hely volt... de en anno onnan egy sarga trendvonalrol valo visszapattanot vartam es egy ujabb csucsot, mivel a MACD nem mutatott divergenciat es a 61.8% sem volt elerve... az volt a pont ahol merlegelve a helyzetet ugy dontottem, hogy rizikos beallni...aztan amikor esni kezdett, a trendvonal attorese miatt a kovetkezo zaszlonal is jo beszallo pont volt, de ott ugy gondoltam, hogy csak egy 5.-ik hullam kovetkezik (a rozsaszin) egy nagyobb korrekcio elott, es az mar nem bolt... tevedes volt, mert valamelyik hullam egy extended-re sikerult es zuhant tovabb... onnan lefele mar nem volt hely ahol beszallni... ennyi a sztori. Ha a hetes idosikot nezzuk ennek boven van meg helye lefele menni, de hol allj be, hogy biztos legyel, hogy nem korrektalja ki a stoppodat?

a napnál is világosabbak a szintek. - az en nezetem szerint minden olyan vizszintes vonal amit rahuzol a chartra az a napnal is vilagosabban S/R szinteket mutat... nezd csak meg a fib vonalaidat peldakent... mindegyikre ra tudod magyarazni visszamenet, hogy az egy szint... emiatt nekem nem koser az S/R. Es a problema nem is visszanezetben van, mert ott tenyleg a napnal is vilagosabb minden... hanem real time-ban, ahol szerintem kaszino ize van akkor, amikor dontened kell, hogy akkor most ez a szint S/R vagy sem, visszapattan vagy sem, bealljak vagy sem, hova tegyem a stoppom stb... nekem ez nem ment es most mar tuti biztos, hogy nem is menne tobbet soha.

Tehát stop az utolsó csúcs és a napi fibo 61,8 fölött. - ez igy ebben a felallasban a mai pillanatig egy 1:2 R/R trade... ami nekem, 4-5 honap elteltevel, nem felel meg, az ido tavlata miatt. Ugyanebbol a trade-bol, a strukturakat ismerve, ki tudsz hozni egy 1:50 trade-et, ott beallva ahol en alltam be, azzal a kulonbseggel, hogy vegigvezeted a vart hullamot es nem chickenshit-elsz ki a trade-bol... vegyuk peldanak okaert az EURGBP trade-et, ott sokan nem ertettek, hogy miert van mar 9 "sikertelen" trade-em rajta... de megmagyarazom miert: mert a csucsot akarom elkapni, mert igy, ha mondjuk mind a 9 trade-em veszteseg lett volna eddig (de nem volt, mert osszessegeben profitosak voltak), igy is az, hogy elkaptam azt a pontot amit vadasztam eddig a pillanatig is 1:27 R/R-t biztositott ami mar 3-szor tobb mint ha mind a 9-en 1R-t vesztettem volna (ha most megallitanam a pozit, ekkora profitot konyvelhetek el). De effektiv ebben a pillanatban kb. 1:30 R/R-ben van a pozi (amiatt, hogy a 9 eddigi trade osszesitve kb. 3R profitot termelt). Szoval, rossz gondolkodasmod?

Én pl valami hasonló logika mentén tudok megfogni egy ekkora esésben közel 9000 pontot, ha már hosszabb idősíkot veszünk alapul. - magyarazd pict meg, hogy hogyan fogsz 9000 pontot egy 1000 pontos esesben? Raepitesz a poziciodra es igy osszeadod az 1R-es pozik altalt termelt osszpont erteket? Volt egyszer egy oktato amely S/R kereskedest okatatott (de senki a csoportbol, beleertve az oktatot is, sosem volt nyereseges hosszabb tavon kereskedesbol, 3-4 honap utan mindenki otthagyta a francba az S/R-t... oktatoi szempontbol viszont kurva jo biznisz volt, a kurzus ara $5000 volt es ezert kaptal egy nagy lofaszt a vegen, es meg a szamlad is elment a francba), ott lattam olyat, hogy ramagyarazta egy 120 pipes mozgasra, hogy azon 1700 pipet keresett, en meg neztem, hogy wtf?
equalizer elérhető   Válaszol idézettel