Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2017-09-21, 16:27   #214 (permalink)
AlpinForex
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 450
Hírnév szint: 3
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia Tback!

Először is szívből gratulálok a tradehez. Javasolnám Forexklubnak, hogy ugyan nem nevezésnek szántad, és valószínűleg a 10 ropira sincs igazán szükséged, de érdemes lenne fontolóra venni, hogy Te legyél Mr. Szeptember.

Mindemellett néhány kérdésem lenne szigorúan tanulás és nem kötekedés végett:

1. A napos gyorsuló trendvonal letörését követő beszállód tökéletes és kézenfekvő. Azt ugyanakkor nem értettem, hogy miért a fibó 62 fölé tetted a stoppot, hisz így kb. 420 pip risket kellett felvállalnod, szemben ha a belépési setupként szolgáló korrekciós zászló H1 trend (140 pip) vagy a fibo 50 fölé (150 pip) teszed a stopot, hisz így kb háromszor akkora pozit vehettél volna fel. Nyilván az csak egy dolog, hogy itt éppen bejött volna ez a bevállalósabb mutatvány, engem inkább az elv és a mögöttes véleményed érdekel: az én felfogásomban, ha felszúr, vagy felaraszol a setup csúcs fölé az ár, akkor megdőlt a koncepcióm. Az extra 300 pip kockázat helyett inkább újra belépek az eredeti ponton, ha a környezet újra csökkenést valószínűsít, igaz ez az extra kör a tág stophoz képest 1R veszteségbe kerül. De számoljunk: Ha egy ezres a risk a 420 pip stop 900 pipen kb 2,1 RR-t jelent. Háromszoros pozival ugyanez a risk, de 140 pipes stoppal 6,4x-es RR. Ebbe elvben (a pszihés amortizációval nem kalkulálva) 4 vesztes kibeszálló belefér, hogy hasonló eredményt érjünk el.

2. Respekt, ha az indulásnál (1,34) már a 2016 áprilisi mélypont (1,246) érintésére spekuláltál. Nekem ez a trade kimaradt, de így utólag értékelve őszintén bevallom az 1,3-as szintnél tovább a belépéskor nem terveztem volna. Menet közben, látva a reakciókat (illetve annak hiányát) már lehet, hogy továbbengedem, de a startnál megzavart volna, hogy a hetes mozgás brutál long, ráadásul a beszálláskor a napos long trendnek is csak a gyorsuló trendvonala tört meg, a bázis trendvonal csak 1,33-nál, a trend pedig 1,3-nál esett el. Egy szó mint száz: nekem ehhez Elliott kell(ene), hogy ilyan nagyot merjek álmodni. Te milyen szempontokat mérlegeltél a cél kitűzésekor? Ez szerintem korántsem másodlagos kérdés, hisz utána ehhez rendelted hozzá a trade managementet is.

3. Írod: „Célár előtt még így is kb 2x akkora stop, mint ami célárig van szakasz.” Ezen bevallom, kicsit fennakadtam. Az egyik legracionálisabb tradertársnak tartalak, akinek mindig érdemes odafigyelni a szavára. Épp ezért nem értem, annak mi értelme, hogy egy egység nyerőért kettőt kockáztass, még ha ez a lebegő nyereségből kerül is megfinanszírozásra. Lehet, hogy ez hibám és nyugodtan erősítsd meg, ha szerinted igen, de én a lebegőre nem tudok úgy tekinteni, mint ami virtuális. Hisz, ha lezárom valósággá válik, ugyanolyan tőkévé, mint amit beutaltam. Fogcsikorgatva ugyan, de azt már kezdem megtanulni, hogy ráépítéskor, stop megállapításkor költségnek tekintsem, de csak akkor, ha pozitív az ügylet várható értéke. Ebben az esetben ez nem áll fenn, vagy valamit félreértek?

Megjegyzés Equalizernek:
Tback pontban (6. számjegy), Te pipben (5. számjegy) számolsz. Szerintem ez okozza a félreértést a hogyan lehet 9000 pont megfogni egy ezer pipes mozgásból kérdésben
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel