Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2017-12-13, 17:16   #30 (permalink)
moneymentor
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.308
Hírnév szint: 6
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Talán van itt olyan, aki véletlenül látta a Tőzsdecápák című filmet. Ott Gordon Gekko-t azért rács mögé ültették, mert egy cég szakszervezetétől szerzett bennfenntes infót használt fel.

Itt meg bennfenntes infók, politikai döntések, lopott közpénz, manipulált tőzsde, manipulált felügyelet mellett hozzáértő módon arról megy a diskurzus, hogy ezt észre kell-e venni, vagy csak le kell kereskedni, mert mozog az ár…

Szerintem zongorázni lehetne a különbséget a két tőzsdekultúra között.
De nem offolnám ezzel a topicot, mert sokan úgyse értenék.

(Én továbbra is azt gondolom, hogy ez egy birka ország. Sok hülye megszavazza magának a jobbágysorsot, míg közszolgáik és strómanjaik főúri vagyonokat lopnak közpénzből.
És megértem, ha ha valaki éppen abban lát maga számára előnyt, hogy követi a lopott pénzek útját.
De ettől ez még nem stratégia, amiből mindig meg lehet élni a tőzsdén. És nem is etikus, amivel dicsekedni kellene.)
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel