Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2017-12-13, 18:47   #31 (permalink)
gtome
Szenior tag

Összes hozzászólás: 168
Hírnév szint: 2
gtome a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Talán van itt olyan, aki véletlenül látta a Tőzsdecápák című filmet. Ott Gordon Gekko-t azért rács mögé ültették, mert egy cég szakszervezetétől szerzett bennfenntes infót használt fel.

Itt meg bennfenntes infók, politikai döntések, lopott közpénz, manipulált tőzsde, manipulált felügyelet mellett hozzáértő módon arról megy a diskurzus, hogy ezt észre kell-e venni, vagy csak le kell kereskedni, mert mozog az ár…

Szerintem zongorázni lehetne a különbséget a két tőzsdekultúra között.
De nem offolnám ezzel a topicot, mert sokan úgyse értenék.

(Én továbbra is azt gondolom, hogy ez egy birka ország. Sok hülye megszavazza magának a jobbágysorsot, míg közszolgáik és strómanjaik főúri vagyonokat lopnak közpénzből.
És megértem, ha ha valaki éppen abban lát maga számára előnyt, hogy követi a lopott pénzek útját.
De ettől ez még nem stratégia, amiből mindig meg lehet élni a tőzsdén. És nem is etikus, amivel dicsekedni kellene.)
így van, de nem emlékszem, hogy bárki is börtönbe ment volna (akár a filmben, akár a való életben) amiatt, mert látta, hogy felfelé/lefelé megy a cég értéke és beszállt, nyert, kiszállt. Ha valakinek belsős infoi vannak és azzal kérkedik, hogy milyen ügyesen beszállt, ott lenne létjogosultsága annak amit mondasz. De jelen helyzetben nem erről van szó. Aki előző nap beszállt CIG-be, ott tényleg van mit vizsgálódnia a hivatalos szerveknek, amik nyilván nem fognak tudni/nem akarnak (húzd alá ami jobban tetszik) semmit rábizonyítani senkire. Az, hogy valaki a mozgásból LEGÁLISAN pénzt csinál, nem gondolnám, hogy bármennyire is etikátlan.

Egyébként engem is mélységesen felháborít, hogy haverom beszállt én meg kimaradtam.