Tőzsde Fórum

Tőzsde Fórum (http://forum.tozsde.hu/)
-   Állampapírok (http://forum.tozsde.hu/allampapirok/)
-   -   Jegybanki alapkamat (http://forum.tozsde.hu/allampapirok/106-jegybanki-alapkamat.html)

Kisbefektető 2009-07-14 21:31

Jegybanki alapkamat

Ez is egy érdekes téma, ami nagyon sok mindent befolyásol a befektetésekkel kapcsolatban.

Most 9,5% az alapkamat és ez már január óta tartja magát.

Gondoltam itt megbeszélhetnénk, hogy mikor és milyen változás várható és ez mire fog hatást gyakorolni.

Attis 2009-07-30 09:03

Most már csak 8,5% és várhatóan év végéig még 1 százalékkal fog csökkenni.
A forintot nem viselte meg a nem várt mértékű alapkamat csökkentés, tehát a piac igen jól fogadta.
Könnyen lehet legközelebb is vágnak, igaz csak egy kisebbet.

stock 2009-09-24 21:50

Most ugyebár 8,0%-on áll a jegybanki alapkamat, de nagyon úgy tűnik, hogy fog ez még tovább csökkenni.

Lassan elérjük azt a szintet, ami már nem ró abnormálisan nagy terheket az államra. Csökkennek a kockázatmentes befektetések hozamai és így talán többen fordulnak a tőzsde felé.

Mi a véleményetek arról, hogy mindez akár számottevő felhajtó erővel bírhat a BÉT-en?

stock 2009-09-28 14:10

Haladunk. Haladunk. Már 7,5% lesz holnaptól az alapkamat és várhatóan még idén további vágás várható.

stock 2009-10-19 18:15

Megvan az újabb vágás. Még fél százalék, azaz most már 7%-on áll és év végéig további fél százalékos alapkamat csökkentést jósolnak.

Mindezek mellett a forint erősödött a mai nap, így feltételezhető a piac még akár ennél is nagyobb vágásra számított.
Lassan az erős forint jelenti majd a gondot. Az exportra termelő vállalatoknak már talán most is.
Meggyőződésem, hogy a hazai befektetők közül egyre többen gondolkodnak majd el azon, hogy hova tegyék az állampapírban fialtatott forintjaikat. Lehet ez még tovább viszi felfelé a BUX-ot?

Somesz 2009-10-27 21:18

Mondjuk Simor nyilatkozata érdekes volt a kamatvágás után :)

stock 2009-10-27 22:44

Miért? Mit mondott?

Olyasmit már most hallani, hogy a piac máris 0,5 -0,75 százalékos további vágást áraz, de ebbe nem kalkulálták bele az esetleges forintgyengülést, ami most esélyes.

Somesz 2009-10-29 16:59

Idézet:

stock eredeti hozzászólása (Hozzászólás 1821)
Miért? Mit mondott?

Olyasmit már most hallani, hogy a piac máris 0,5 -0,75 százalékos további vágást áraz, de ebbe nem kalkulálták bele az esetleges forintgyengülést, ami most esélyes.

Eléggé arra utalt sztem, hogy valahol itt lesz a vége a kamatvágásnak, illetve hogy a jegybanknak nincs HUF/EUR árfolyam célja...

stock 2009-11-23 13:45

Emberek! 6,5% és ez már senkit nem lep meg, sőt év végére egyenesen 6%-ot jósolnak.
Jövőre ráadásul év elején már 5,5%-ot is elképzelhetőnek tartanak.

Akárhogy is nézzük én ezt igazán pozitívnak tartom.

gabor 2010-04-07 21:30

engem elégé zavar, hogy hol ennyi, hol annyi.
Egy ideig állampapírban volt a pénzem. aztán osztottam szoroztam, és rájöttem, hogy pont nem lesz soha vásárlóérték szempontjából több a kamatozott pénzem, hiába nagyobb a futamidő végén a számjegy.

Attis 2010-04-26 13:14

5,25%, amit szerintem nem sokan gondoltunk volna mondjuk 1,5 éve.

Kisbefektető 2011-01-24 13:34

Legutóbbi írásodkor se gondoltuk volna, hogy mostanra 6%-re vissza emelik.
Ma márpedig pont erről döntöttek és 6% lett az alapkamat.

Szerintetek meddig mehet ez még így? A februári megszorító bejelentésekre már nagyon vár a piac. Ha az sem lesz számottevő, akkor nem csak az alapkamat szabadulhat el.

Idén év végére remélem már 5,5%-on leszünk. Amihez az új jegybank tagok némi nyomást fognak gyakorolni.

Kisbefektető 2011-09-23 08:33

Kiderült, hogy nem leszünk. Sőt a végén még 6%-ról is emelkedni fog.

butchert 2016-03-31 15:32

The rate increase can hurt every day traders since looking at the market there is no any indication about rate increase from the government

A pontos idő 11:01 , a GMT +1 időzóna szerint.