Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Befektetés egyéb formái > Állampapírok

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-09-06, 08:47   #1 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 79
Hírnév szint: 6
Attis már nem kispályás.Attis már nem kispályás.Attis már nem kispályás.Attis már nem kispályás.
Alapbeállítás Prémium Államkötvény - Infláció + kamatprémium

Prémium Magyar Államkötvény egy ideális befektetési forma lehet a kockázatmentes befektetést előnyben részesítők körében.
Egyrészt van egy évente meghatározott kamat, mely egyezik az infláció mértékével, jelen esetben ez most 4%, valamint ezen felül van egy kamatprémium, ami a mostani kibocsájtáskor 3%-ban lett maghatározva.

Ez összesen 7%, ami ugyan egy év múlva változhat, de csak az infláció változását követve (akár pozitív irányba).

Az 1000 forintos címletben kibocsjátott állampapírrakl kifejezetten a kisbefektetőket kívánják elérni. Nem is jegyezheti más, csak természetes személy.
Valóban igen kedvező befektetési lehetőségről van szó, hisz a relatív magas kamaton és az alacsony címleten túl még további előnye, hogy bármikor visszaváltható, így a hagyományos bankbetéteknél nagyobb rugalmasságot biztosít.
Fő hátránya, hogy csak a Magyar Államkincstár fiókjaiban (minden megyeszékhely + Budapest) jegyezhető.
Hát igen! Ha online lehetne intézni, akkor lenne valóban ideális a dolog.
Régi 2010-09-06, 10:30   #2 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 375
Hírnév szint: 5
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Attis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Prémium Magyar Államkötvény egy ideális befektetési forma lehet a kockázatmentes befektetést előnyben részesítők körében.
Egyrészt van egy évente meghatározott kamat, mely egyezik az infláció mértékével, jelen esetben ez most 4%, valamint ezen felül van egy kamatprémium, ami a mostani kibocsájtáskor 3%-ban lett maghatározva.

Ez összesen 7%, ami ugyan egy év múlva változhat, de csak az infláció változását követve (akár pozitív irányba).

Az 1000 forintos címletben kibocsjátott állampapírrakl kifejezetten a kisbefektetőket kívánják elérni. Nem is jegyezheti más, csak természetes személy.
Valóban igen kedvező befektetési lehetőségről van szó, hisz a relatív magas kamaton és az alacsony címleten túl még további előnye, hogy bármikor visszaváltható, így a hagyományos bankbetéteknél nagyobb rugalmasságot biztosít.
Fő hátránya, hogy csak a Magyar Államkincstár fiókjaiban (minden megyeszékhely + Budapest) jegyezhető.
Hát igen! Ha online lehetne intézni, akkor lenne valóban ideális a dolog.

A bármikori visszaváltásnál azért meg kell jegyezni, hogy kamatveszteséggel járhat. A Kincstár napi árfolyamán történik a visszaváltás, ami nem garantálja a meghirdetett kamatot. Legbiztosabb, ha a kamatfizetési napon adjuk el vagy megvárjuk a lejáratot.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-09-11, 11:50   #3 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 21
Sajt a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

köszönöm, hogy megtudtam ezt a lehetőséget.
eddig a Diszkont kincstárjeggyel szenvedtem, de ez egy sokkal jobb lehetőség!
az külön tetszik, hogy hosszabb távra is lehet vele tervezni.

van esetleg valami negatívuma összehasonlítva a DKJ-vel?
Sajt nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-09-13, 20:50   #4 (permalink)
Szenior tag

fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Sajt eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
köszönöm, hogy megtudtam ezt a lehetőséget.
eddig a Diszkont kincstárjeggyel szenvedtem, de ez egy sokkal jobb lehetőség!
az külön tetszik, hogy hosszabb távra is lehet vele tervezni.

van esetleg valami negatívuma összehasonlítva a DKJ-vel?
Jobb vagy nem jobb? Ez attól függ, mi az igényed. Én inkább azt mondanám, teljesen más a kettő. Emiatt negatívumot sem tudok mondani, mert ami neked negatívum lehet, hogy másnak pozitívum.
Régi 2010-09-14, 11:39   #5 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

nos nekem a prémium államkötvény egyelőre csak pozitívumot jelent.

- hosszabb futamidő, de időközben is visszaváltható
- magasabb hozam (DKJ mikor fog az infláció fölött 3%-ot hozni?)
- biztonság ugyanaz; ugyanannak az államnak a papírja

nálam ezek a fő szempontok.
Régi 2011-04-05, 08:18   #6 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Kérnék még egy kis segítséget.
Prémium államkötvénybe pakolnám a megtakarításom, de alig van értelmes információ azzal kapcsolatban, hogy hol és miként tudok jegyezni.

Jól gondolom, hogy nem tudok bármikor pénzt tenni prémium államkötvénybe? Hol kell számlát nyitnom?
Régi 2011-04-05, 16:11   #7 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.256
Hírnév szint: 7
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Prémium államkötvénybe pakolnám a megtakarításom, de alig van értelmes információ azzal kapcsolatban, hogy hol és miként tudok jegyezni.

Jól gondolom, hogy nem tudok bármikor pénzt tenni prémium államkötvénybe? Hol kell számlát nyitnom?
gugli: "prémium államkötvény jegyzés" első pár találatban, gyorsabb volt mind neked vagy nekem ide ezt beírni

"Az összes állampapír legkisebb címlete tízezer forint, tehát ennél kevesebbért nem lehet vásárolni. Ezért előnyös a fent említett Prémium Államkötvény, ugyanis abból a kispénzűek is vásárolhatnak ezer forintos címletekben. A magánügyfelek a különböző állampapírokat a Magyar Államkincstár, a bankok, a takarékszövetkezetek és a Magyar Posta fiókjaiban vásárolhatják meg."
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-05, 21:10   #8 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 71
Csabi1987 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Csabi1987 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Csabi1987 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Azért közel nem az összes bankban és takszövben!
Csak azért mondom, nehogy valamelyik bankba bemenj és csalódj... meg nehogy holnap reggel hozzánk gyere be, mert mi sem foglalkozunk ilyennel.

u.i.: ha van a közelben, akkor tuti egy kincstárat céloznék meg a helyedben..
Csabi1987 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-06, 12:28   #9 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Csak a kincstárban vásárolható, bankokban nem. Névértéke 1000 HUF.
Bármikor meg lehet venni a bruttó árfolyamon.
www.akk.hu
www.allamkincstar.gov.hu
Régi 2011-09-23, 08:32   #10 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 278
Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Én is igyekeztem ennek utánanézni, de valahogy nem találtam érdemi infót. A két link is egy nagy nulla.

Pedig ha az állam jól csinálná még hirdetné is ezeket a papírokat, hisz alapvető cél lenne az adósság belső finanszírozása. Ehhez képest összevadászni sem lehet az infókat.

(lehet nem célja az államnak a Prémium államkötvény értékesítése? - talán tartanak a magas inflációtól és az azt követő hozamoktól?)
Kisbefektető nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-02-23, 07:32   #11 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 16
Hírnév szint: 2
trebron3535 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia mindenki!
Még új vagyok itt ezért elnézést kérek ha vmi butaságot írnék.Az én értesüléseim szerint Magyarországon az infláció 6% körüli.A prémium államkötvényt most 8.5%-os hozzammal jegyzik, de ugyebár eből a 8.5%-os hozamból 16% kamatadót kell fizetni ami jelen esetben 1.36% minuszt jelent a 8.5%-ból minusz a 6%-os infláció.Az eredmény:1.14% valós hozam.Javítsatok ki ha tévednék vhol.Ez a befektetés sztem arra jó hogy biztonságban tudd a pénzed de ekkora hozamtól ne várjon senki csodát,legalábbis a magamfajta kis pénzű ember.Több százmillió forintal a számlámon én is ezt választanám,de jelen helyzetben inkább azt javaslom hogy a kis pénzű emberek olyan lehetőséget keressenek ha nagyot akarnak szakítani ahol magas a kockázat de a hozam is,viszont ezt csak olyan összeggel tegyék aminek az esetleges elvesztése semmiféle anyagi problémát nem okoz számukra.
trebron3535 nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
államkötvény, állampapír, infláció, kamatprémium, változó kamatozás

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 16:06 , a GMT +1 időzóna szerint.