Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Befektetés egyéb formái > Állampapírok

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-11-25, 10:24   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 10
Hírnév szint: 6
cstomi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Magyarország leminősítése

Jogos vagy nem jogos?
cstomi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-25, 10:43   #2 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
cstomi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jogos vagy nem jogos?
Minden nézőpont kérdése. Gazdaságilag tulajdonképpen nem lenne indokolt, mert nálunk egyébként szinte minden mutatójukban rosszabbul álló országok jobb besoroláson állnak.
Viszont azt tudni kell, hogy a pénzvilág tyúkszemére rátaposni büntetlenül nem lehet, főleg egy olyan ország esetében ami ennyire kitett pénzügyileg. Most mi is megtanuljuk ezt.
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-11-25, 11:46   #3 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 10
Hírnév szint: 6
cstomi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

szerintem ez mogott az osztrak bankok allnak, hiszen a moondys most jart naluk, nalunk voszont 1 eve voltak. Az odozites is erdekes volt, mert az europai tozsdek mar bezartak a bejelentes elott.
cstomi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-25, 12:33   #4 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

A bankok és természetesen azok a külföldi cégek akik visszahatottak az anyaországukra a különadók miatt, és ezek az országok persze természetesen szóltak néhány "jó" szót az "érdekünkben" a megfelelő helyeken.

De aki figyelemmel követte az eseményeket, mást nem is nagyon várhatott. Lehet, hogy nem úgy kellett volna szabadságharcot vívni mint Kossuth, hanem inkább úgy manőverezni mint Deák?
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-25, 15:51   #5 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 137
Hírnév szint: 7
atomjani a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ebben a kapitalista világban mindent meg lehet tenni. Nemcsak a magyar kormány nem végzi jól a dolgát, hanem a minősítő cégek sem. Lehet ám segíteni is, nemcsak minősíteni. A kormány meg nem látszat megoldásokkal jöjjön, hanem gyökeres változásokkal.
Régi 2011-11-25, 16:56   #6 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Összes hozzászólás: 471
Hírnév szint: 8
ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Sokan el sem hiszik,hogy ebből hogyan lehet pénzt csinálni.Akik járatosabbak a hedge funds világában,valamint belátnak a kulisszák mögé,azok csak nevetnek a "hitelminősítők"húzásain.Hosszú lenne az összefüggéseket elmesélni,meg sokan nem is értenék,de gondolat ébresztésnek éppen találtam egy cikket,ott néhány dolog azért meg van pedzve.Ezért volt régebben is az a véleményem amit irtam akkor,meg ugyanaz a véleményem ma is.Ezért szoktam irni,hogy "sokféleképpen lehet pénzt csinálni a tőzsdén."Sokan csak a chartot látják.Van más élet is a földön.1% kockázat??Én ott áltam a cikkben említett befektető cégénél az alkalmazottai oldalán,amikor simán lebegő 48%dd mellett vigyorogva nézték a részvény árfolyamot.Majd 2 hónap múlva eladták majdnem ugyanennyi % nyereséggel!(Elnézést,hogy meg ne sértsek bárkit is,nem én álltam ott,csak egy ismerősöm! )
Sokat kell még tanulni sok embernek ebben a szakmában,de van értelme!

http://mno.hu/gazdasag/hiba-lenne-ma...gni-de-1034011
Régi 2011-11-26, 09:39   #7 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sokan el sem hiszik,hogy ebből hogyan lehet pénzt csinálni.Akik járatosabbak a hedge funds világában,valamint belátnak a kulisszák mögé,azok csak nevetnek a "hitelminősítők"húzásain.Hosszú lenne az összefüggéseket elmesélni,meg sokan nem is értenék,de gondolat ébresztésnek éppen találtam egy cikket,ott néhány dolog azért meg van pedzve.Ezért volt régebben is az a véleményem amit irtam akkor,meg ugyanaz a véleményem ma is.Ezért szoktam irni,hogy "sokféleképpen lehet pénzt csinálni a tőzsdén."Sokan csak a chartot látják.Van más élet is a földön.1% kockázat??Én ott áltam a cikkben említett befektető cégénél az alkalmazottai oldalán,amikor simán lebegő 48%dd mellett vigyorogva nézték a részvény árfolyamot.Majd 2 hónap múlva eladták majdnem ugyanennyi % nyereséggel!(Elnézést,hogy meg ne sértsek bárkit is,nem én álltam ott,csak egy ismerősöm! )

http://mno.hu/gazdasag/hiba-lenne-ma...gni-de-1034011
Igaz nem ebbe a topicba tartozik,de szándékosan ide írom a következőket,mert egyrészt itt említettem meg a cikket,másrészt a tőzsde fogalmába eredetileg a fundamentumoktól vezet az út.
Sokat írtam a Money Management fogalmáról,és sajnos sokan nem tudják értelmezni amit írok,ami azért számomra is meglepő.Át is értelmeztem az elmúlt időszakban a"hozzáállásomat"a hozzászolások tekintetében.
Azt hiszem teljesen más világba irogatok,mint hittem.
Komolyan gondolom,hogy a fórumokon nem 90% nem tud pénzt keresni hosszútávon,hanem egyre jobban az a meggyőződésem,hogy 99% nem tud.Ez sajnos egyre jobban beigazolódik számomra.Na mindegy,erről ennyit.
Tehát:
http://www.warrenbuffett.hu/grafikonok.html
Itt látható egy jó példa,hogy hogyan kell profi módon megkülönböztetni egy lineáris,és egy exponenciális hozamgörbét.Itt a kamatos kamat hatását kell különös figyelemmel kísérni.Amennyiben egy stratégiát jó MM-el,és nagyobb kockázattal futtatunk,akkor a hozam nem a növelt kockázat arányában növekszik,hanem annak hatványaival.Ha ez a stratégia hosszútávon jól működik,akkor a kezdeti tőke,és a végső egyenleg között óriási különbség lessz.(Így lehet sokat keresni a tőzsdén.)
Régi 2011-11-26, 10:27   #8 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 8
Hírnév szint: 0
ztamas a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Igaz nem ebbe a topicba tartozik,de szándékosan ide írom a következőket,mert egyrészt itt említettem meg a cikket,másrészt a tőzsde fogalmába eredetileg a fundamentumoktól vezet az út.
Sokat írtam a Money Management fogalmáról,és sajnos sokan nem tudják értelmezni amit írok,ami azért számomra is meglepő.Át is értelmeztem az elmúlt időszakban a"hozzáállásomat"a hozzászolások tekintetében.
Komolyan gondolom,hogy a fórumokon nem 90% nem tud pénzt keresni hosszútávon,hanem egyre jobban az a meggyőződésem,hogy 99% nem tud.Ez sajnos egyre jobban beigazolódik számomra.Na mindegy,erről ennyit.
Tehát:
Itt látható egy jó példa,hogy hogyan kell profi módon megkülönböztetni egy lineáris,és egy exponenciális hozamgörbét.Itt a kamatos kamat hatását kell különös figyelemmel kísérni.Amennyiben egy stratégiát jó MM-el,és nagyobb kockázattal futtatunk,akkor a hozam nem a növelt kockázat arányában növekszik,hanem annak hatványaival.Ha ez a stratégia hosszútávon jól működik,akkor a kezdeti tőke,és a végső egyenleg között óriási különbség lessz.(Így lehet sokat keresni a tőzsdén.)
igen, sajnos egyre több olyan tag van, aki 2 nap demózás után tőzsdecápának hiszi magát, ami nem baj, csak így nehezebb megszűrni az információkat a tanulnivágyóknak(énis kezdő vagyok)
ztamas nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-26, 12:42   #9 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
Tehát:
Ezt miből szűrted le? Azért mert egyből nem helyesel mindenki azzal kapcsolatban, amiről irsz, még nem feltétlen jelenti azt, hogy ide csak ostobák járnak, és irogatnak. Egyszerűen itt már mindenről szó volt, és nem mindenki tartja fontosnak, hogy minden hozzászólásra reagáljon. Személy szerint én szivesen olvastam a hozzászólásaidat, ezért nagyon hiányolnám szerény személyedet.
Régi 2011-11-26, 13:40   #10 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ezt miből szűrted le? Azért mert egyből nem helyesel mindenki azzal kapcsolatban, amiről irsz, még nem feltétlen jelenti azt, hogy ide csak ostobák járnak, és irogatnak. Egyszerűen itt már mindenről szó volt, és nem mindenki tartja fontosnak, hogy minden hozzászólásra reagáljon. Személy szerint én szivesen olvastam a hozzászólásaidat, ezért nagyon hiányolnám szerény személyedet.
Köszönöm,a Te írásaid én is mindíg elolvasom!
Azt azért nem gondolom hogy ostobák járnak ide,csak az arányok másak mint gondoltam..Hát tudnék mesélni,de nem akarok itt offolni erről.Mindegy
Régi 2011-11-28, 09:05   #11 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás Mások is látják!

QUOTE=ALTERMAN;18048]Sokan el sem hiszik,hogy ebből hogyan lehet pénzt csinálni.Akik járatosabbak a hedge funds világában,valamint belátnak a kulisszák mögé,azok csak nevetnek a "hitelminősítők"húzásain.Hosszú lenne az összefüggéseket elmesélni,meg sokan nem is értenék,de gondolat ébresztésnek éppen találtam egy cikket,ott néhány dolog azért meg van pedzve.Ezért volt régebben is az a véleményem amit irtam akkor,meg ugyanaz a véleményem ma is.Ezért szoktam irni,hogy "sokféleképpen lehet pénzt csinálni a tőzsdén."Sokan csak a chartot látják.Van más élet is a földön.1% kockázat??Én ott áltam a cikkben említett befektető cégénél az alkalmazottai oldalán,amikor simán lebegő 48%dd mellett vigyorogva nézték a részvény árfolyamot.Majd 2 hónap múlva eladták majdnem ugyanennyi % nyereséggel!(Elnézést,hogy meg ne sértsek bárkit is,nem én álltam ott,csak egy ismerősöm! )

http://mno.hu/gazdasag/hiba-lenne-ma...gni-de-1034011[/QUOTE]

http://www.hirado.hu/Hirek/2011/11/2...minositok.aspx
Persze senkinek sincs esze ágában sem megkérdőjelezni a szakértelmüket!
Főleg,hogy az USA gigantikus költségvetési hiányának ellenére szerintük első osztályú adós. Hát ez a világ leg természetesebb dolga!

Címkék
adósságbesorolás, állampapír, Fitch Ratings, leminősítés, Moody's, Standard and Poor's

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 21:42 , a GMT +1 időzóna szerint.